Sposoby na to by właściwie nawilżać włosy?

Szczotka do włosów
Jeśli nasze włosy, mimo troskliwej pielęgnacji są wciąż łamliwe i matowe przyczyną może być brak nawilżenia.Suche włosy to paradoksalnie dość powszechny problem. Stosując nieodpowiednie kosmetyki do włosów, pozbawiamy je naturalnego płaszcza ochronnego. W ten sposób włos szybciej łamie się i niszczy. Wiele kobiet narzeka, że ich włosy prędko stają się sianowate. Jeśli dobrze je nawilżymy, zwalczymy tego typu objawy.Mniejszy kłopot sprawi nam też układanie włosów.

estyle
Autor: blur95
Źródło: http://www.flickr.com
Jest wiele przyczyn, które mogą powodować wysuszanie włosów oraz skóry głowy.Na przykład, jeśli często uczęszczamy na saunę, możemy się spodziewać takiego przykrego efektu. Naturalnie częste suszenie włosów, czyli wystawianie ich na działanie ciepła wyjątkowo im szkodzi. Następna przyczyna to zbyt częste mycie włosów silnie redukującym wydzielanie sebum szamponem spodniom (polecamy szczegóły w podanym źródle) preparatem przeciwłupieżowym, na przykład zawierającym substancje przeciwgrzybiczne. Dosyć oczywistą przyczyną jest farbowanie włosów odzież (pełna treść) tak zwana trwała. Niestety źle na kondycję naszych włosów wpływa też pogoda. W zimie niszczy je zimny wiatr, a w lecie promieniowanie UV. Przebywanie w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, jak wiadomo,nie służy dobrze naszej cerze, o włosach możemy powiedzieć dokładnie to samo.

Jak zatem poradzić sobie z problemem?. Systematyczne nawilżanie włosów (praktyczne kosmetyki do nabycia na stronie: ) to najefektywniejsza i niezawodna metoda. W tym celu można wybrać tani ekologiczny sposób lub kupić profesjonalny kosmetyk, który szybko poradzi sobie z problemem.

Na przykład szampony i odżywki Wella (dobra oferta na stronie) maja właściwości nawilżające. Dzięki opracowanej recepturze i naturalnym składnikom takim jako olej arganowy i olej kokosowy, nawilżają włos, odbudowując go od nasady aż po końce.Dobrze jest pamiętać, że zniszczone włosy nie wymagają tak częstego mycia, jak włosy normalne. Wręcz przeciwnie, wystarczy myć głowę dwa razy w tygodniu. Unikajmy też kosmetyków o złym składzie, zawierających SLS. Oprócz regularnej pielęgnacji właściwym szamponem i odżywką, dwa razy w miesiącu trzeba nałożyć na włosy maskę z witaminami. Bardzo zdrowe są też ziołowe płukanki. Wystarczy przygotować napar z rumianku i szałwii, by przywrócić włosom zdrowy wygląd. Jeśli nasze włosy są wyjątkowo wysuszone i wypróbowaliśmy już wiele kosmetyków należy wybrać się do apteki specjalnych żeli z kolagenem. Ich skondensowana gwarantuje znacznie lepsze elekty niż ogólnie dostępne kosmetyki.