Ametysty i szafiry – wyjątkowe kamienie szlachetne, których uroda hipnotyzuje i na długo zapada w pamięć

buty marki nike
Kamienie szlachetne Interesują ludzkość od zawsze. Ich piękno przykłuwa wzrok.

Dla wielu są niczym talizman.
buty marki nike
Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com

Ametysty – lecznicza moc piękna

Parafrazując tekst piosenki znanej Merylin Monroe można rzec, że ametysty kliknij po źródło są najwierniejszym przyjacielem kobiety. Minerałom tym przypisuje się sporo różnych prozdrowotnych właściwości. Mają one – wedle pewnych wierzeń – wyzwalać pozytywną energię oraz zapewniać harmonię i spokój – czyli coś, czego w dzisiejszych czasach niestety bardzo brakuje. Żyjemy bowiem w ciągłym biegu i często nie potrfimy się zatrzymać.

Szafir – szczęście zamknięte w kamieniu
Natomiast za króla wśród kamieni szlachetnych z całą pewnością uchodzić może szafir – można zobaczyć tutaj. Dlaczego? To bardzo piękna i rzadko występująca odmiana korundu. antyczni Grecy wierzyli, że ów klejnot ma tajemną moc. Trzymali go stale przy sobie licząc na to, że tym sposobem zjednają sobie łaskę fortuny, zyskają mądrość oraz długie życie. Oczywiście wcele nie musimy w to wierzyć, ale kto wie.

Szafir nie zsyła fortuny w dosłownym znaczeniu owego słowa, natomiast sprawia, że czujemy się jeszcze bardziej wyjątkowi. A to przecież jeden z największych skarbów, jakie może zgromadzić człowiek. Czyż nie?