ASG, czyli nowa moda na wykorzystywanie wolnych chwil na świeżym powietrzu

militaria
Zarówno mali chłopcy, jak i dorośli panowie praktycznie od zawsze zainteresowani byli tematyką militarną, z bronią na czele. Mali chłopcy lubią przykładowo bawić się w wojnę, używając do tego sztucznych karabinów lub wręcz patyków udających broń. Starsi panowie zazwyczaj mają własne pieniądze, które mogą być przeznaczone na oryginalne spędzanie wolnego czasu.

air soft gun
Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu niezwykle modny był paintball – zabawa opierająca się na strzelaniu do siebie ze specjalnej broni na naboje wypełnione farbą. Rozgrywki tego rodzaju zwykle miały miejsce w lesie odzież (znajdź więcej) w pobliżu starych, opuszczonych budynków. Jednak strzelanie takimi kulkami niejednokrotnie wiąże się z dużym bólem u trafionego człowieka, a sprzęt do tej zabawy jest raczej drogi. Jakiś czas temu powstała alternatywa dla tej zabawy, będąca do tego gratką dla wszystkich miłośników militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli odpowiedniki autentycznej broni, używane do rozrywki.


Broń stosowana w ASG

Wymienione repliki broni to głównie pistolety, ale także karabiny i pozostałe. Ostatnio zdołano nawet skonstruować replikę granatu. Broń taka ma przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo biorącym udział w grze i nie wywoływać poważnych zranień. W celu ochrony uczestnicy zaopatrzeni są w specjalne okulary lub maski zasłaniające twarz. Takie pistolety zwykle wyposażone są w mechanizm na sprężone powietrze, który wprawia w ruch nabój. Za naboje służą natomiast plastikowe kulki o średnicy
militaria
Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

paru centymetrów, w odróżnieniu od kulek do paintballa puste w środku.

Właściwe okolice i nastrój

W zabawie z użyciem ASG chodzi głównie o odtworzenie odpowiedniego nastroju. Zazwyczaj więc uczestnicy odtwarzają wydarzenia wojenne, z dużą dbałością o szczegóły. Do tego rodzaju detali zaliczają się przykładowo elementy ubioru pojedynczych zawodników. Broń również może być odtworzona z większą lub mniejszą starannością. Rzecz jasna modele bardziej podobne do prawdziwej broni są znacznie droższe od innych. Wielu miłośników ASG jednak jest skłonnych przeznaczyć na to nawet bardzo duże sumy. Dzięki temu w czasie zabawy można się poczuć jak na prawdziwej wojnie.