Kilka słów o damskiej bieliźnie

images
Mężczyźni nierzadko mają kłopot ze zrozumieniem kobiet. Trudno się dziwić, wszakże płeć zmienia bardzo wiele – nasze przyzwyczajenia, upodobania i talenty. Rzecz jasna prawidłowe są prawa równości płciowej, ale nie znaczy to, że ignoruje się pewne różnice.

Panowie czasem mają ambaras ze zrozumieniem niewiast. Trudno się dziwić, wszakże płeć zmienia bardzo dużo – nasze przyzwyczajenia, upodobania i zdolności. Naturalnie prawidłowe są prawa równości płciowej, jednakże nie znaczy to, że olewa się pewne różnice.

Umiemy stać długie godziny przed lustrem i wybierać odpowiedni fason lub wzór. Nie często jednak z takim samym zamiłowaniem zajmujemy się tym, co posiadamy pod ubraniem. Bielizna nie rozpala już w nas tak ogromnych namiętności. A przecież to tak samo ważny element całego stroju, co spodnie, czy bluzka.

Można rzec, że preferencje mężczyzn spowodowały, że kobiety mają wiele roboty z wyborem biustonoszy. Niektóre badaczki z feministycznym spojrzeniem na świat podkreślają, że jest to czynnik patriarchalnej dominacji na paniami. Czy jest tak faktycznie? Możliwe, ale trzeba dodać, iż niewiasty też posiadają silny wpływ na prezencję panów – panowie regularnie mają kompleksy przez wielkie brzuchy i niewystarczające gabaryty przyrodzeń.

bielizna
Autor: Kinga
Źródło: Kinga

Dawniej tę część konfekcji zastępowano paskami z tkaniny, którym niewiasta przepasała się w biuście. Poprzez następne wieki dzianiny (zobacz https://fashioncolors.pl/150-tkanina-bawelniana-aksamit) przechodziła ewolucję, aż przybrała kształt niewygodnego pancerza. Gorsety ściskały damę, a także zazwyczaj deformowały jej ciało. Cierpiały na tej modzie też narządy wewnętrzne. Gdy po wielu wiekach kobiety zrzuciły z siebie to narządzie tortur, powstały pierwsze.

Jeżeli nie potrafisz namierzyć w sklepach z odzieżą biustonoszy w sporych rozmiarach, możesz skorzystać z pomocy cyberprzestrzeni. W cyberprzestrzeni funkcjonuje mnóstwo sklepów WWW z biustonoszami. Wielkie rozmiary namierzysz, kiedy do Google wstawisz sformułowanie „biustonosze usztywniane” (możesz zobaczyć też w tym miejscu: Biustonosze Usztywniane od Ceneo). W tym sezonie trendy są oldskulowe stylizacje, które silnie czerpią z minionych lat. O ile pragniesz być trendy, spraw sobie biustonosz typu Push-Up (Biustonosze (nasza strona) Push-up na Ceneo).