Biżuteria, jaka przez wieki cały czas pełni swoją rolę i zawsze będzie bardzo cennym nabytkiem dla kobiety.

kolczyki srebrne
Biżuteria od bardzo dawna stanowiła element ozdobny, który wzbudzał pożądanie pań niezależnie od wieku i stanu posiadania. Dziś nadal może stanowić uroczy dodatek, wykańczający kreację i zadający styluwłaścicielce.

Na przełomie lat zmieniały się wzory i moda, niektóre z materiałów pojawiały się w wyrobach biżuteryjnych i zostawały na dłużej, inne były jedynie chwilowym krzykiem mody i szybko odchodziły w niepamięć. W zależności od trendów, biżuteria mogła przyjmować formę drobnych malutkich klejnocików, lub też rzucała się w oczy pod postacią krzykliwych, dużych i przepięknych wzorów. Tak naprawdę kilka rzeczy przez lata nie ulegało większym zmianom. Przede wszystkim metale takie jak złoto albo srebro zawsze będą w modzie i znajdują nabywców niezależnie od mody. Ma to również związek z tym, że te metale, tak samo jak szlachetne kamienie, stanowią rodzaj inwestycji, bowiem trzymają swoją wartość. Tak na przykład kolczyki srebrne czy złote, które znudziły się właścicielce, można oddać do złotnika, a ten przerobi cenny kruszec w inną wspaniałą

Przez lata zasadą było to, że biżuterię wytwarzają najlepsi specjaliści, czyli właśnie złotnicy i jubilerzy. Ich kunszt był ceniony w okolicy a wyroby cieszyły się dużym powodzeniem, mimo nierzadko zaporowej ceny. Ich plusem było to, że jako ręczny wyrób, były niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. W czasach taśmowej produkcji, na sklepowe półki zaczęły trafiać wyroby mało ciekawe, nastawione na mniej zamożnego i niewymagającego odbiorcę. ozdobę.

kliknij
Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Takie same bransoletki srebrne czy pierścionki z tombaku nosiło nawet kilkadziesiąt kobiet. Tego typu unifikacja prowadziła również do zmniejszenia jakości biżuteryjnych wyrobów. Na szczęście rynek zaczął szybko weryfikować te mało ciekawe trendy i od jakiegoś czasu górę bierze indywidualność przedmiotów i niepowtarzalność wyrobów. Dużą różnicą jest jednak to, że obecnie za produkowanie biżuterii zaczynają się brać osoby nie które nie mają zupełnie przygotowania w zawodzie złotnika.

Będzie dobrze, jeśli będą przynajmniej posiadać odpowiedni zmysł estetyczny. Wówczas wytwarzane domowymi metodami cudeńka z koralików, drucików, modeliny albo sutaszu mogą z powodzeniem zaistnieć w biżuteryjnym świecie.