Biżuteria sutasz i jego najważniejsze plusy.

Biżuteria na Walentynki
Pod tajemniczym pojęciem sutasz skrywa się unikatowa metoda, która swoją nazwę wzięła od elementu o takiej samej nazwie. Sutasz to specjalnie pleciona linka, której rozpiętość nie przekracza centymetra. Parę wieków temu była ona robiona przede wszystkim z jedwabiu a także wełny. Dziś materiały te zamieniono na tworzywa syntetyczne. Najczęściej wykorzystuje się wiskozę. Mimo tego, że o sutaszu niewiele osób słyszało, trzeba powiedzieć, że jest to metoda, która była już znana w starożytnych Chinach.

Pod tajemniczą nazwą sutasz chowa się unikatowa technika, która swoją nazwę zaczerpnęła od elementu o tej samej nazwie. Sutasz to pleciona linka, której szerokość nie przekracza nawet centymetra. Niegdyś była ona robiona przede wszystkim z jedwabiu oraz wełny. Dziś materiały te zamieniono na syntetyki. Najczęściej wykorzystuje się wiskozę. Mimo tego, iż o sutaszu mało osób słyszało, należy podkreślić, że jest to technika, która była już znana w starożytnych Chinach.

Biżuteria Diva - bransolety
Autor: Diva
Źródło: Diva

Dziś metoda ta zaczyna powracać na salony, szczególnie widoczna jest w modzie nowoczesnej. Sutasz możemy spotkać w kilkudziesięciu kolorach. Nie ma problemów z jego nabyciem, albowiem jest on dostępny praktycznie w każdej pasmanterii. Oczywiście tam gama kolorów do wyboru jest znacznie skromniejsza. Jeżeli poszukujemy czegoś bardziej wyjątkowego musimy poszukać godnej uwagi oferty w sklepach online. Tutaj niestety pojawia się mały problemem, gdyż zdjęcia kolorów nie zawsze oddają kolor w stu procentach, co prowadzi do tego, że produkt niejednokrotnie nie spełnia naszych potrzeb. Stąd też zanim zdecydujemy się na dany sklep, należy wcześniej poznać opinię na temat jego oferty. Dla przykładu tu: http://www.sentiell.pl/pol_m_Pierscionki-135.html.

Sutasz z racji tego, iż jest haftem unikalnym daje olbrzymie możliwości. Biżuteria sutasz cechuje się wyjątkowością, która jest ceniona przez wszystkie kobiety. Sutasz pozwala zaprojektować biżuterię, która będzie prezentowała finezyjne kształty zarazem w formie jak i w samej kolorystyce. Biżuteria wykonywana tego typu techniką jest bardzo czasochłonna, albowiem jest wykonywana manualnie, zapewnia to komfort tego, iż nie sposób odnaleźć kolczyki czy naszyjnik o identycznym wzorze. Biżuteria ta, ażeby zostać jeszcze bardziej wzmocniona, poddawana jest specjalnemu procesowi impregnowania. Stąd też jest znacznie lepiej chroniona przed zabrudzeniem. Często spotykaną praktyką jest to, że biżuteria z sutaszu ma też drobne elementy ze srebra. Taka jak tu: przeklejam.

Każda kobieta, która chce posiadać w swej kolekcji biżuterie, która ją wyróżni spośród tłumów, powinna poważnie zastanowić się nad tym, aby zamówić sobie biżuterię wykonaną sutaszem. Choć będziemy musieć na nią trochę poczekać, będzie to zakup, który z pewnością będzie udaną inwestycją.