Korzystanie z kąpieli w słońcu i SPA jest świetne dla zdrowia

wnętrze solarium
Opalanie w solarium nie stanowi zagrożenia, pod warunkiem wybrania dobrego gabinetu. Bezpieczny gabinet solaryjny rozpoznaje się po jego personelu. Przy pierwszej wizycie powinniśmy zostać zapytani o przebyte poparzenia słoneczne, alergiczne reakcje na słońce oraz choroby skóry. Fachowy oraz obyty personel zapyta także, czy zażywamy lekarstwa?

solarium

W każdej sytuacji należy dostosować się do propozycji obytego personelu w zakresie dopasowania czasu do kolorytu skóry i indywidualnych cech – więcej informacji . Jest to bardzo ważne w przypadku pierwszych kilku sensów. Przed solarium skóra musi być czysta i bez kosmetyków. Nie należy stosować żadnych perfum oraz innych zapachowych kremów, zawierających składniki fotouczuleniowe. Przed zabiegiem należy starannie zmyć makijaż.

Podczas opalania nie można narażać oczu. Należy chronić je zakładając specjalne okulary zabezpieczające, które udostępnia gabinet solaryjny. Nie można opalać się podczas choroby, zwłaszcza przy zażywaniu antybiotyków, ani też w stanie nietrzeźwości. Po zakończonym zabiegu warto użyć kosmetyków do opalania. W trosce o skórę należy udać się do SPA i skorzystać z kilku pielęgnacyjnych zabiegów. Gdy odpowiednio przygotujemy się do pobytu w gabinecie SPA możemy przeżyć najlepsze Day SPA. Taką wizytę trzeba odpowiednio wcześniej umówić z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Udając się do SPA nie wolno zapomnieć o stroju kąpielowym i klapkach basenowych. Przed zabiegiem należy przyjechać wcześniej, by mieć czas na przebranie się i uzupełnienie ankiety dotyczącej chorób, przeciwwskazań do zabiegu. Gdy ktoś się spóźni seans będzie trwał krócej. Podczas wizyty w tle gra relaksująca muzyka, światło najczęściej jest przygaszone, często palą się świece (rekomendują nas) i kominki z olejkami eterycznymi. Trzeba pamiętać, że przed wejściem do strefy SPA lub gabinetu kosmetycznego na zabieg warto się odświeżyć, usuwając z ciała wszystkie balsamy, olejki.

Więcej: salon kosmetyczny kabaty

Podczas masażu należy okryć się ręcznikiem. Gdy poczujesz zimno, poproś o dodatkowy ręcznik. Gdy nie chcesz masażu pewnej części ciała należy o tym wspomnieć w trakcie masażu. Po seansie z olejkami eterycznymi warto wstrzymać się z prysznicem na kilka godzin, ponieważ skóra lepiej wchłonie składniki, stanie się odżywiona oraz miękka.

solarium

By przeżyć najlepsze Day SPA trzeba dobrze się do tego przygotować. Gabinety odnowy biologicznej służą pomocą swoim gościom. Każdy gość SPA ma do dyspozycji swojego opiekuna, który doradza przy wyborze seansów i wybiera odpowiednie kosmetyki. Wyjeżdżając do gabinetu odnowy biologicznej bezwarunkowo należy wziąć ze sobą pozytywną energię oraz dobre nastawienie.