Co ciekawego dla puszystych osób oferują odzieżowe sklepy, jaka jest ich propozycja dla takich klientów.

Kobieta
Osoby mające trochę więcej kilogramów do niedawna jeszcze miały duże trudności jeżeli chodzi o możliwości ubierania się. Workowate sukienki uszyte z kiepskiej jakości tkanin czy zupełnie niekształtne bluzki niezbyt zachęcały do ich ubierania. Największe odzieżowe marki zupełnie nie były zainteresowane tym, aby sprzedawać odzież dla puszystych, bo im się to zwyczajnie nie bardzo opłacało – zdecydowaną część swoich kolekcji sprzedawano w typowych wymiarach.

Kobieta na ławce
Autor: David Schiersner
Źródło: http://www.flickr.com
Panie radziły z tym sobie w różny sposób, niektóre sprowadzały takie ubrania z zachodu, inne własnoręcznie szyły albo zajmowały się tym jakieś znajome krawcowe. Lecz takie rozwiązania nie były ani tanie, ani praktyczne, a że osób trochę większych bez przerwy było coraz więcej, to koniec końców ktoś dostrzegł możliwości tej grupy klientów. Powolutku w sprzedaży pojawiać się zaczęły duże rozmiary , i momentalnie zaczęły się spotykać z bardzo dużym zainteresowaniem. Sprawiło to, że również duże sieci odzieżowe zauważyły, jak duży potencjał może mieć taka sprzedaż.

Współcześnie XXL odzież (Bluzka XXL) jest możliwa do kupienia w wielu najróżniejszych miejscach. Duży jej wybór jest dostępny właśnie w sklepach dużych sieci odzieżowych, ich oferta sukcesywnie jest rozszerzana o coraz to nowe grupy towarowe. W propozycji tego typu sklepów znajdują więc nie tylko same spodnie, bluzki i spódnice, lecz również modna odzież wierzchnia, taka jak kurtki i płaszcze. Niektóre sklepy wręcz zaczynają się specjalizować w takiej grupie towarowej, skupiając się tylko na ofercie dla tęgich klientów. W tego typu sklepach da się bez żadnego skrępowania przymierzyć oferowaną odzież (zobacz koszule męskie xxl), zapytać sprzedawcę o wsparcie, a także w razie potrzeby dokonać niezbędnych przeróbek.

Kobieta w kapeluszu
Autor: mariadelajuana
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo duży wpływ na popularność takich sklepów ma również fakt, że proponują one odzież bardzo modną, uwzględniającą wszystkie aktualne trendy. Coraz częściej jest ona projektowana przez osoby pracujące dla dużych sieci odzieżowych, trudno się więc dziwić, że klientki coraz chętniej ją kupują, przecież one także chcą się czuć wyjątkowo nawet mimo swojej wagi.