Co można kupić w aptece poza lekarstwami czyli krótki opis najbardziej popularnych grup asortymentowych, które można tam znaleźć.

portret - ubrania
Większości z nas apteki kojarzą się przede wszystkim z lekami, po jakie się tam idzie jeśli się jest chorym. Lecz w praktyce prawdziwe lekarstwa stanowią jedynie pewną część tego, co oferują apteki, a będą proponować obecnie faktycznie dużo. Przede wszystkim dostępna jest w nich bardzo duża liczba najróżniejszych preparatów z witaminami i suplementów diety praktycznie na wszystko. Są także rzecz jasna klasyczne witaminy, takie jak A, B czy też tak niezbędna w zimowym okresie witamina c lewoskrętna. Jednak w ostatnich latach dużo większym zainteresowaniem cieszą się produkty zawierające zestaw kilkudziesięciu minerałów oraz witamin. Faktycznie w wielu przypadkach mogą być one uzupełnieniem codziennej diety, lecz niestety wielu ludzi łyka je bez żadnego opamiętania, nie pamiętając o tym, że to przecież codzienne odżywianie powinno dawać dużą część potrzebnych związków, a suplementy mają ewentualnie uzupełnić braki. Jednak są one dostępne bez recepty, więc każdy będzie je mógł kupić i stosować.
portret - ubrania
Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - widok
Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - ogląd
Autor: Jakub Martyński
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną grupą produktów, które będą dostępne na półkach w aptekach są preparaty na ból. Również one oferowane są w sporych ilościach, i też tak samo jak witaminy mogą być przez część osób mocno nadużywane. Leki przeciwbólowe są również dostępne bez recepty, więc każdy będzie je mógł kupić bez ograniczeń, lecz też stosować się je powinno tylko w uzasadnionych przypadkach. Podobne zalecenia będą również do rozmaitych preparatów ziołowych, jakie są także chętnie kupowane przez klientów aptek (serwis www). Należy do nich na przykład Amol (niezawodna witamina c lewoskrętna od Chem Point ), który zawiera w swoim składzie wyciągi z wielu roślin leczniczych, dzięki czemu skutecznie będzie pomagał w różnych dolegliwościach i chorobach. Apteki (pokaż szczegóły) oferują również spore ilości rozmaitych akcesoriów, takich jak termometry, ciśnieniomierze czy glukometry.

Bez problemów kupić w nich też można test ciążowy cena a także inne testy, za pomocą jakich sprawdzać można stan organizmu – zawsze działający test ciążowy. Wiele aptek sprzedaje także różne kosmetyki i środki do pielęgnacji, przeważnie takie, jakich nie da się kupić w normalnych sklepach.