Co należy zrobić żeby wybielać zęby?

uśmiech
Mocne, białe zęby są pragnieniem każdego. Najważniejszą rolę odgrywa codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Dobry dentysta Kraków wyróżnia też zmniejszenie spożycia artykułów zawierających cukier ponieważ jest to kluczowe pożywienie drobnoustrojów próchnicotwórczych.

białe zęby
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Podstawowym zabiegiem w higienie jamy ustnej jest czyszczenie zębów szczoteczką i pastą chociaż dwa razy dziennie, a najlepiej po jakimkolwiek posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej, bądź manualnej, każda z nich bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, jeżeli tylko szczotkujemy zęby stosownie długo i robimy to wnikliwie. Ważne jest także, żeby odrzucić kiepskie przyzwyczajenia, które szkodzą naszym zębom. Żucie gumy bezcukrowej po posiłku jest celowe, pod warunkiem że gumę przeżuwamy przez kilka minut i nie robimy tego zanadto często.Wybielanie zębów czy kanałowe leczenie jest niezwykle częstym zabiegiem. Prawidłowo jest kiedy zabieg ów odbywa się pod dozorem medyka. Przeprowadzona kontrola i oszacowanie uzębienia, także otrzymane porady przyczynią się do realizacji lepszych rezultatów. Brak profesjonalnej kontroli może przyczynić się do uszkodzeń i bólu zębów. Zabieg jest z reguły bezbolesny. Na krótko mogą pojawić się nieduże podrażnienia. Nieraz zdarza się, że zęby po wybielaniu są wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby posiadające czułe strona polecana w temacie winny zatem lepiej unikać wybielania. Plusem wybielania są z pewnością schludne, zadbane i bielsze zęby, jakie mają na dodatek zdrowsze i wzmocnione szkliwo. Na wizytę zaprasza ortodonta Cichoń.Ogromnym problemem każdego pacjenta jest strata zęba.

szczoteczka
Autor: pau.artigas
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście utrata zęba to nie koniec świata. Klinika stomatologiczna Kraków proponuje parę wyjść na pozbycie się tego problemu i zapełnienie braku.

Chcielibyśmy oddać w Twoje ręce następny nasz artykuł – myślimy, że Ci się spodoba. Aby go przejrzeć, kliknij łącze tu… (http://www.komacatering.pl/menu-70zl-od-osoby/) i gotowe.

Choć ubytek pojedynczego zęba może wydawać się banalnym problemem, to dla jamy ustnej jest to spora kontuzja. Tracąc jeden ząb wystawiamy się na rozchybotanie innych zębów w łuku, pojawienie się diastem, czyli przerw pomiędzy zębami, kłopoty z żuciem, a co za tym idzie problemy gastryczne i bóle głowy. W związku z tym stomatolodzy radzą, aby nie lekceważyć pojedynczych ubytków.