Coraz bardziej znaczna popularność sklepów z odzieżą używaną. Dlaczego tak jest? To jedynie tymczasowa moda czy już stały trend?

wieszaki na ubrania
Przez określony czas sklepy z odzieżą używaną nie cieszyły się za bardzo dużą popularnością. Najbardziej istotne powody takiej sytuacji, to mylne przekonanie, że odzież z tych sklepów jest niezbyt wysokiej jakości, że raczej nie powinniśmy z niej korzystać, ponieważ to jakieś niewiadomego pochodzenia ciuchy. Na szczęście aktualnietego typu okoliczność się odmieniła, więc coraz więcej ludzi korzysta z tego typu okazji.

A jest z czego korzystać, ponieważ ciuchy w takich sklepach są unikatowe, a co najistotniejsze tanie. I to jest jeden z najważniejszych powodów dlaczego coraz więcej ludzie korzysta z takich zakupów. Zwiększa się jednocześnie ilość takich miejsc, więc każda hurtownia z odzieżą używaną ma coraz większą ilość zamówień.

Jak wspomnieliśmy na początku, przez kilka lat odmieniło się postrzeganie tego typu sklepów. Kiedyś robienie zakupów tam było wstydem, dzisiaj ludzie z kasą poszukują tam naprawdę oryginalnej odzieży. Gdyż istotnie to w secondhandach jesteśmy w stanie znaleźć rzecz unikatową, najprawdziwszy oryginał, tak samo, jak na targach staroci jesteśmy w stanie wynaleźć najprawdziwszy skarb. Nie powinno więc budzić zdziwienia, iż kupowanie w secondhandach to zwyczajna czynność, zaś bardzo ważnym argumentem jest też to, że możemy tam nabyć rzecz, jakiej nikt inny nie ma.

Sylwestrowa kolekcja MOHITO
Autor: LPP SA
Źródło: LPP SA

Jednocześnie, chociaż ilość klientów wzrasta, to są oni coraz bardziej wymagający. To znaczy, że uzyskanie satysfakcji coraz większej grupy klientów nie jest prostym zadaniem. Powinieneś więc zadbać o towar, ale też o perfekcyjne warunki do robienia zakupów. Z tego względu Twój sklep powinien dorównywać lub nawet prześcigać swoim wyglądem i oryginalnością bardziej znane marki odzieżowe. To już nie są czasy, kiedy lumpeks mógł być zlokalizowany praktycznie wszędzie, nawet w najbardziej okropnych lokalizacjach. Aktualnie nie da się tego zrobić byle jak, nieodzowny jest więc branding marki, wystrój sklepu, nowoczesna witryna, oświetlenie, a co równie istotne najlepsza ekspozycja towaru.

W ten sposób mamy więc ciekawą sytuację, czyli coraz bardziej atrakcyjne lumpeksy i coraz więcej różnorodnych klientów. Możemy powiedzieć, że w takim sklepie zobaczymy każdą grupę społeczną, od osób niezbyt zamożnych po prawdziwych bogaczy. Taki zamożny człowiek bowiem wie, że aby być oryginalnym należy trochę poprzeglądać ciuchów. Jak wiemy, ciuchy w lumpeksachsecond handach są z całego świata, to też zwiększa zakres wyboru.