Coś dla osób uwielbiających alkohol, czyli w jakich naczyniach podawać poszczególne rodzaje drinków

wino
Nawet najładniej nakryty stół bardzo dużo straci ze swojego świetnego wyglądu, kiedy postawimy na nim alkohol w najzwyklejszej butelce. Taka pospolita butelka będzie stanowiła zbyt widoczny kontrast dla klasycznej zastawy. Dobrze jest więc zastanowić się, czy nie rozsądniej będzie przelać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest naprawdę duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki przeznaczone do podawania przyrządzanych własnoręcznie nalewek, wódek, brandy oraz whisky. Posiadają one różne kształty, nie tylko owalne, ale także kwadratowe. Są wśród nich zarówno klasyczne karafki , które zrobiono ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wyprodukowane zostały z kryształu.

dobre wino
Autor: Council of Presidents
Źródło: http://www.flickr.com

Karafki do wina przeznaczone są do serwowania wina czerwonego. Podejmując decyzję o ich kupnie, nie zapominajmy, aby zwrócić szczególną uwagę na kształt ich dna – obejrzyj różne opcje. Do wina zalecane są karafki, które mają szerokie dno. Taki kształt dna gwarantuje silniejsze dotlenienie wina i pozwala silniej uwolnić jego aromat.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tu inne tego typu materiały – one też są godne uwagi.

Oprócz karafek do wina w sklepach jest zaskakująco szeroki wybór karafek do wody oraz likierów. W karafkach do wody bez obaw możemy zaserwować także wina białe. Mnóstwo alkoholi wytrąca na dnie butelki osad. Jeśli więc serwujemy go w karafce, to musimy przelewać go bardzo ostrożnie, tak, aby osad został na dnie. Zgodnie z zasadami savoir-vivre, serwując wysokiej jakości alkohol, oryginalną butelkę umieszczamy na oddzielnym stoliku. Muszą pamiętać o tym ci, którzy chcą być uważany za znawców alkoholu.

Karafki do whisky powinny mieć kwadratową podstawę. Można w nich serwować tylko i wyłącznie whisky. Bardzo często sprzedaje się je razem ze szklankami do serwowania tego znanego na całym świecie trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą typową jest grube dno. Sprawdź ofertę:

Szklanki do whisky można wykorzystywać nie tylko do podawania whisky, ale także do innych rodzajów alkoholu jeśli tylko, że serwuje się go z kostkami lodu. Zgodne z tradycją szklanki, w których podaje się whisky posiadają nawet swoją nazwę. Zostały ona nazwane Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest bardzo różna, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży spotkamy także szklanki o odrobinę większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Nadają się one do serwowania napoi bez dodatku alkoholu. Cieszą się one bardzo dużą popularnością.