Cudowny wygląd bez skalpela i wielkich kosztów – o fotoodmładzaniu i innych remediach medycyny estetycznej

kosmetyczka
Medycyna estetyczna to jeden z działów tak zwanej estetologii kosmetycznej, która zawiera się w nauce, jaką jest medycyna. Procedury w jej zakresie przeprowadzać może tylko lekarz mający prawo do wykonywania zawodu. Jej naczelnym celem jest poprawa jakości egzystencji pacjentów.

salon kosmetyczny
Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak? Przede wszystkim poprzez zachowania zapobiegające pojawianiu się defektów, które przekładają się na satysfakcję z własnego wizerunku – zgodnie ze złotą myślą: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Nie jest to równoznaczne z tym, że nie leczy istotnych zmian – wręcz przeciwnie, medycyna estetyczna zawiera w sobie też cały szereg niezauważalnie inwazyjnych (lub całkowicie nieinwazyjnych) zabiegów, które usuwają takie skazy jak między innymi blizny, cellulit, rozstępy, czy nawet usuwanie tatuażu koszt tego jest różny zarówno w zależności od salonu, jak też i metod przez niego używanych, wielkie znaczenie ma oczywiście także wielkość tatuażu.

Przeciętna cena jednego zabiegu wynosi od 300 zł za mały tatuaż (tatuaże szczecin) do 1200 zł za duży, chociaż to także zależy od miasta, w którym chce się taki zabieg zrobić, chociaż salon medycyny estetycznej warszawa oferuje za usuwanie tatuażu koszt (cennik klinika miracki) podobny do ogólnych statystyk.

Oczywiście, pozbywanie się tatuaży to nie jedyne, co oferują tego rodzaju kliniki.

Czy według Ciebie, publikowany tekst zasługuje na większą uwagę? Jeśli tak, to sprawdź także pozostałe przydatne notatki (https://zdrowie-dom.pl/), które niewątpliwie zaspokoją Twoją ciekawość.

Na przykład ostatnimi czasy coraz większą popularność zdobywa tak zwane fotoodmładzanie laserowe . Także salon medycyny estetycznej warszawa ma go w swej ofercie. Zabieg ten polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła, która poprzez specjalne urządzenie o nazwie

medycyna estetyczna
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Intensywne Pulsujące Światło emituje w jednocześnie różne fale we różnych kierunkach, co sprawia, że w w tym samym czasie jedna z fal siłuje się na przykład z przebarwieniami na skórze, inna pozbywa się drobnych zmarszczek, zaś trzecia walczy z naczynkami, zaś jeszcze inna – pobudza produkcję kolagenu, który uelastycznia skórę.

Fotoodmładzanie laserowe teżjest dalece bardziej delikatne od chemicznych peelingów oraz dermabrazji laserowej. Ponadto, jest mniej od nich inwazyjny oraz szybszy – już na drugi dzień po tym zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.