Czemu wełna stała się tak niezwykle popularnym materiałem, bardzo często stosowanym w przemyśle odzieżowym.

dzianina wełniana
Wełna wielu osobom kojarzyć się będzie albo z eleganckimi garniturami i marynarkami, albo bardzo ciepłymi czapkami, szalikami i płaszczami. A tak naprawdę wełna stosowana jest w dużej ilości różnych przypadków, nie tylko jako niezależna tkanina, lecz również jako domieszka do bawełny albo lnu. Jej duża popularność wynika przede wszystkim z cech, jakie posiada, a posiada ich naprawdę sporo.

Przede wszystkim wełna parzona doskonale chroni przed chłodem i świetnie zabezpiecza przed wilgocią (zachęcamy do zakupu wełny parzonej na Dzięki temu nadaje się do zakładania nie tylko podczas chłodów, lecz również bardzo dobrze sobie radzi podczas upałów w lecie. Jak się okazuje ubrania (zobacz komplety dresowe dla chłopca wykonane z tego materiału przez wielu ludzi uznawane są za niezwykle wygodne nawet jak są wyższe temperatury. Co ważne, wełna grzeje nawet wówczas, gdy będzie wilgotna. Bierze się to z tego, że jej włókna pochłaniają dużo wilgoci, przez co nawet jak się zmoczą, to nie będzie się tego odczuwać noszących. Właściwość ta jest niezwykle cenna w naszym klimacie, gdy w jesieni i zimie często padają deszcze.

dzianina wełniana
Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dzianina wełniana
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jedną z ważniejszych zalet, które posiada dzianina > serwis lamalama.pl kliknij wełniana (tutaj możesz kupić dzianiny wełniane), jest bardzo duża sprężystość (Dzianina wełniana? Tylko od Dzięki temu ubrania uszyte z takiego materiału praktycznie nie wymagają prasowania albo prasowanie to jest stosunkowo rzadkie. Podobnie będzie z praniem. W związku z tym że tkaniny wełniane są produkowane z naturalnych włókien, to ich budowa sprawia, że w pewien sposób ulegają one samooczyszczeniu. Przez to nie pochłaniają tak bardzo kurzu i zapachów, jak pozostałe materiały, a co za tym idzie nie potrzebują tak częstego prania. Wełna wytwarzana być może z wielu rodzajów zwierząt, najwięcej produkuje jej się z owiec. W nieco mniejszych ilościach wykorzystywane są też inne gatunki zwierząt, na przykład wielbłądy czy niekiedy i króliki. Z nich wełny pozyskuje się znacznie mniej, ale za to cechuje się ona bardzo dobrymi właściwościami i parametrami.

Najbardziej znaną odmianą wełny ekskluzywnej jest kaszmir. Ten typ wełny pochodzi z sierści kóz które zamieszkują górskie rejony Chin i Mongolii, a robi się ją ręcznie w niewielkich ilościach.