Czy golenie to rzeczywiście obowiązek zadbanych mężczyzn, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego stosować.

maszynka do golenia
Jednym z atrybutów prawdziwego mężczyzny jest zarost. Brody i wąsy rosną u mężczyzn praktycznie od wielu kilkunastu lat, i praktycznie do końca życia trzeba o nie dbać. Obecnie modny pan to taki, który jest bez zarostu, lecz wypielęgnowana broda i wąsy są również dopuszczalne. Lecz nie można nosić zarostu, jaki jest niechlujny, tylko przystrzyżony i wypielęgnowany. Czasami jeszcze można tolerować męski, kilkudniowy zarost, ale jedynie w nieoficjalnej sytuacji, na bardziej oficjalne okazje warto jednak zadbać o to, żeby nie mieć żadnego zarostu.

A do jego pielęgnacji jest parę różnych technik. Nowoczesne osoby, które nie lubią tego typu pielęgnacyjnych czynności wybiorą zapewne elektryczne maszynki, za ich pomocą można się rozprawić z zarostem szybko i bez potrzeby użycia czegokolwiek innego. Lecz zdecydowanej większości mężczyzn taki sposób golenia nie do końca podchodzi, wolą oni klasyczne metody.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę naszym intrygującym opisem? Świetnie. Tym samym zachęcamy – kliknij w link regały przejezdne i przejdź do następnej strony po detale.

Najstarszą i powszechnie uznawaną za bardzo jest golenie się brzytwą. Dawniej, gdy maszynek nie było, to była jedyna możliwość, ale dziś nie każdy wytrzymałby z ekstremalnie ostrym ostrzem na szyi.

maszynka do golenia
Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejszą obecnie metodą golenia są najróżniejsze maszynki. Występują one w dużej ilości odmian, od najtańszych tanich jednorazówek aż po zaawansowane, paro ostrzowe egzemplarze. Ale golenie to nie tylko sama łazienką (zobacz kosmetyki do pielegnacji brody) czy brzytwa. Zarost przed nim powinno się odpowiednio zmiękczyć, a tu bardzo się przydadzą pianki do golenia . Mniej obecnie popularne, lecz ponoć znacznie lepsze będzie zastosowanie klasycznego pędzla i kremu do golenia, tyle że większości panów zwyczajnie nie będzie się chciało z nim bawić.

Po pozbyciu się włosów należy również zadbać o podrażnioną skórę. Świetnie będzie się tu sprawdzał jakiś lepszy krem po goleniu, spora grupa mężczyzn bardzo chętnie sięga również po ałun, który działa ściągającą i bakteriobójczo, a jednocześnie doskonale hamuje krwawienie. Wybierając kosmetyki i akcesoria do golenia warto szukać sprawdzonych, pewnych firm, tu na przykład świetnie wypadają artykuły firmy dovo razors.