Czy opłaca się otworzyć studio urody w naszym kraju?

salon fryzjerski
Popularność usług związanych ze zdrowiem i urodą tj. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, salony piękności, czy nawet gabinety medycyny estetycznej. Na pewno rośnie. Konkurencja jest jednak całkiem spora.
Największe skupisko salonów piękności obserwuje się w Warszawie, gdzie na jednego usługodawcę przypada około 306 mieszkańców miasta.

Kolejne miejsca notują Kraków z liczbą 807 osób na zabiegami (np. kliknij) i Łódź, gdzie jeden salon ma, zgodnie ze statystykami do obsłużenia 771 osób. Równie dużo salonów proponujących podobne usługi obecnych jest w innych dużych miastach, tj. Poznań, Katowice, czy Wrocław. Ciekawą ofertę ma np. . Salony piękności odwiedzają zazwyczaj osoby o wysokim pozycji społecznej – biznesmeni, lekarze, aktorzy i bliskie grupy zawodowe. Dużo więcej osób o różnych zarobkach i pozycji społecznej odwiedza jednak fryzjera, czy kosmetyczkę.
salon fryzjerski
Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

W którym miejscu w Polsce warto założyć zabiegów (np. więcej w tym serwisie) piękności?Biznes w branży kosmetycznej warto założyć w Katowicach i Gdańsku, gdyż jest tam najniższe nasycenie tego typu usług oraz duże zarobki. W tych miastach istnieje dużo wyższa szansa na sukces tego typu działalności. Z drugiej strony w Łodzi nasycenie jest równie małe, jednak zarobki są istotnie mniejsze. Można wysunąć następujące wnioski, że potencjalni klienci nie korzystają z usług fryzjera, czy kosmetyczki, z racji, iż utrudniają im to dochody. Warszawa, mimo tego, iż jest metropolią z największą w Polsce ilością mieszkańców o wysokiej pozycji społecznej daje najmniejsze szanse na powodzenie w branży.

Zakładając gabinet fryzjerski, bądź kosmetyczny warto też zatroszczyć się o wysoce wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Można przypuszczać, że w żadnej innej branży recenzja na temat wyznaczonego salonu nie rozprzestrzenia się tak szybko. Źle wykonana obsłużona klientka, może skutecznie odstraszyć innych od konsumowania proponowanych przez nasz salon usług. Posiadanie unikalnej oferty oraz świadczenie zabiegów, których próżno szukać w innych gabinetach ma duży wpływ na jego atrakcyjność. Warto włożyć wkład także w reklamę i promocję, bez tego mało, który biznes ma szansę powodzenia. Nie można wyłącznie rozsyłać informacje do klientów o nowym salonie i jego ofercie. Muszą oni często otrzymywać informacje o aktualnych promocjach, nowościach i ofertach specjalnych. Koniecznością w dzisiejszych czasach jest profesjonalna strona internetowa, obecność w mediach społecznościowych, czy wpisy w katalogach branżowych.