Czy polski język jest naprawdę trudny do przyswojenia dla imigrantów?

nauczanie języków obcych
Powszechnie uważa się, że język polski dla obcokrajowców jest mało przyjazny. Nam, Polakom, niełatwo określić się do tej opinii, ponieważ przez to, że używamy tego języka, na co dzień, raczej nie będziemy obiektywni. Od czasu do czasu tylko na tym się łapiemy, że wymawiamy po polsku jakieś słowo i nie wiemy na sto procent, czy mówimy poprawnie. Zresztą, wystarczy rozwiązać test z gramatyki, by zobaczyć, że nawet dla nas, język polski jest raczej trudny. A co dopiero dla obcokrajowców.

w klasie
Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

Można to porównać do naszej próby nauki języka pendżabskiego (pendżabski dla pasjonatów), prób przyswojenia alfabetu, wertowania słownika, możemy odnieść taką sytuację również do nauki języka perskiego, żaden słownik czy podręcznik, żaden, nawet najlepszy nauczyciel nie będzie dla nas pomocny, jeśli czujemy, że nigdy w życiu nie nauczymy się tego typu języka.

Aby poszerzyć wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę (http://mangata.com.pl/mangata-holding-sprzedala-akcje-spolki-zaleznej-techmadex-s-a.html), która posiada ciekawe informacje na przedstawiany temat – wystarczy kliknąć!

Zresztą, po co szukać daleko, dla niektórych przecież nauka języka portugalskiego (choćby słówek ze słownika czy z podręcznika), niemieckiego czy francuskiego to rzecz niemożliwa do przejścia, a co dopiero mówić o zupełnie dla nas egzotycznych językach.

Polski dla cudzoziemców (portugalski dla turystów) jest właśnie tak odbierany, jako język bardzo niejasny, język, w którym nie tylko sama gramatyka czy słowa są trudne, ale przede wszystkim wymowa. Całę masy obcokrajowców, którzy żyją już długo w Polsce, to przyzna. Choć zamieszkują długo w Polsce i mówią swobodnie w naszym ojczystym języku, to jednak brakuje im należytej wymowy dużej części słownictwa.

Jeżeli czujesz, że ta porada może okazać się Twoim zdaniem za krótka, to zamieszczony tutaj materiał zapewne przypadnie Ci do gustu. Kliknij i zobacz!

Po prostu, tak jak my prawdopodobnie nigdy nie będziemy mówić perfekcyjnie w językach azjatyckich, tak samo chińczyk będzie delikatnie kaleczył język polski. Ta przeszkoda aktualnie może być nie do przejścia, niemniej, warto docenić obcokrajowców, którzy uczęszczają na kursy dla obcokrajowców w naszym kraju i ostro studiują nasze zawiłe językowe reguły.

Na szczególne wyróżnienie zasługują ambitni mieszkańcy Azji, którzy mieszkając w naszym kraju szybko przyswajają, całkiem przecież obcy dla nich język. Bardzo mocno ambitni są szczególnie Chińczycy i Wietnamczycy, tempo, w jakim skutecznie pokonują kolejne szczeble nauki języka polskiego jest godne uwagi. Z jednej strony mają pewnie chęć do nauki języków, lecz raczej należy patrzeć na to przez pryzmat ich niezwykłej ambicji.