Czy powinniśmy używać odżywki do włosów? Jakiego rodzaju są najlepsze, jak je wykorzystywać?

Szlafroki hotelowe
Odżywka to pewne korzyści dla włosów, jest tym czym krem dla skóry. Chroni je, pielęgnuje, zapewnia świeżość. Aby jednak działała jak najkorzystniej trzeba wiedzieć jaką wybrać i w jaki sposób ją stosować.

Biovax odżywkaodżywka – megabol gainer 737 to jeden z najbardziej niezawodnych i bardzo ważnych kosmetyków, który dobrze mieć w swojej łazience. To rewelacyjny kosmetyk dla każdego, gdyż nieważne czy mamy perfekcyjnie odżywione włosy czy bardziej suche oraz zniszczone farbowaniem, jest on niezastąpiony dla wszystkich. Przed zastosowaniem odżywki warto pamiętać o paru zasadach. Faktycznie nie powinniśmy aplikować zbytnio wielkiej ilości kosmetyku, a ma to zastosowanie do zwykłych preparatów, ale i takich profesjonalnych jak Biovax maska do włosów.
koloryzacja
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Zbyt duża ilość odżywki będzie obciążająca dla włosów, utrudni także spłukiwanie. Kosmetyk nie powinien wyciekać z dłoni. Najbardziej korzystnie, by przerzucić włosy do przodu, ponieważ w takiej sytuacji łatwiej będziemy nakładali odzywkę (polecamy ciśnieniomierz geratherm). To pozwala na stopniowe nakładanie odżywki na całą długość włosów. Największą ilość odżywki nanosimy na zniszczone partie włosów. Nie warto wcierać odżywkę w skórę głowy, gdyż będzie to wywoływać podrażnienie i łupież.

Sprawdź

Szlafroki hotelowe
Autor: nerissa’s ring
Źródło: http://www.flickr.com
okulary i książka
Źródło: flickr.com
Do wcierania powinniśmy używać innych preparatów. Powinniśmy też uważać, by odżywka nie dotykała skóry twarzy, ponieważ może to wpływać na powstanie reakcji alergicznych i trądziku. Spłukujmy ją zawsze do tyłu, w kierunku pleców.

Polecamy stronę

Takie rady warto zapamiętać, gdyż nasze włosy będą wtedy w lepszym stanie, więc i my będziemy mieć lepsze samopoczucie. To bardzo ważne, żeby próbować również pozostałych preparatów, jak odżywka bez spłukiwania.