Czy stereotypy na temat płci sprawdzają się w rzeczywistości? Co zdaje się być rzeczą popularną wśród pań? Dlaczego odmienność jest ciekawa?

„JUST BE YOURSELF” – JESIEŃ/ZIMA 2012/13
Każdy wariuje na punkcie innych rzeczy. Nie jest to dziwne, gdyż sporo zależy od tego jaki mamy charakter, albo również w jaki sposób lubimy spędzać czas

Zatem nie ma się co wstydzić naszych małych dziwactw, gdyż są one częścią nas. Na pewno wszyscy posiadamy tendencje do powielania stereotypów, jakie są w nas silnie zakorzenione. Czy z kolei jest to coś, co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?
„JUST BE YOURSELF” – JESIEŃ/ZIMA 2012/13
Autor: Big Star
Źródło: Big Star

Panie najczęściej posądza się o to, iż szaleją na punkcie butów. Faktycznie, niektóre z kobiet nie są w stanie opanować się przed zakupem kolejnej pary czółenek, pomimo tego iż w szafie mają damskie czółenka (www.3i-store.com/dla-niej/obuwie-damskie/obuwie-damskie-czolenka) w liczbie zatrważającej. Jednak robienie zakupów to nie jest coś, co kocha każda kobieta. Dlatego nie ma sensu powielać takich stereotypów. Niektóre kobiety kupują wtedy, kiedy mają taka potrzebę. Jeśli potrzebne im nowe letnie sandały, to nabywają po prostu sandały damskie, a nie do tego 10 innych rodzajów butów(modne sandały damskie).

Panów natomiast często posądza się o oglądanie piłki nożnej, lub granie na komputerze. Faktycznie, może i wśród mężczyzn jest więcej fanów połki nożnej aniżeli pośród pań, jednak można nie trafić najlepiej, jeśli kupimy znajomemu bilety na mecz w związku z jego urodzinami. Stereotypy tak naprawdę może i porządkują to jak postrzegamy świat, jednak mogą być dość krzywdzące i mylące.
Całe szczęście ludzie bardzo różnią się od siebie nawzajem. Posiadamy inne zainteresowania i mamy inny sposób na relaksowanie się w wolnym czasie. Inaczej byłoby to dość nudne wiedzieć, że każdy robi wszystko w sposób identyczny.