Czy warto używać brzytwy do golenia? Którą kupić, żeby sprawdzała się jak najlepiej?

Brzytwa do golenia
Dobrych parę lat temu nikt nie pomyślałby, że brzytwy znowu staną się tak szalenie popularne jak teraz. Być może u nas tego tak bardzo nie widać, lecz już dajmy na to w krajach zachodnich ten stan już nikogo nie dziwi.

Brzytwa
Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy zadają sobie pytanie, czy jest sens męczyć się z brzytwą, ponieważ to przecież ma związek ze sporymi kosztami, a przy tym musimy nauczyć się całkiem nieznanych sposobów golenia. Sama czynność tego typu golenia zabiera również więcej czasu niż normalne golenie. Kolejnym pytaniem jest kwestia, gdzie kupić brzytwę ? Dla osób, które poważnie myślą nad kupnem brzytwy potrzebne będą podstawowe informacje o takiej technice golenia. Kiedy już uda się przebrnąć przez tą sporą ilość informacji to można zacząć się przymierzać do zakupu potrzebnych rzeczy.

Najważniejsza rzecz to rzecz jasna brzytwa, dobrze jest wybrać taką lepsze, gdyż zapewniają jakość, jak derby extra albo maszynki edwin jagger . Kolejne rzeczy to pasek ze skory do polerowania, pędzel do wyrabiania piany i mydło lub krem do golenia. Różne pianki jak i żele najlepiej wyrzucić, gdyż w większym stopniu szkodzą niż pomagają. Niezbędne jest by poznać cechy brzytew, gdyż każdy detal wpływa na komfort golenia.

Brzytwy mają różne szerokości, wklęsłość, lecz także różne rodzaje czubków, jak francuski albo fryzjerski. Mogą się także różnić budową szyjki, stabilizatora czy profilem ostrza. Dobre na wstępie są ostrza o szerokości 5/8 czy 6/8 cala i zaokrąglonym czubku. Reszta to już bardziej detale, nie są tak istotne, a są zależne przede wszystkim od naszego gustu, albo tego co dostaniemy w korzystnej cenie.

Jeżeli masz chęć poznać więcej informacji na ten temat, to wejdź na ten link – jest tu bardzo świeża wiadomość (https://facetaria.pl/blog/98_prezenty-upominki-taty-facetariapl.html) w kontekście tej tematyki.

Kolejnym ważnym elementem jest pas do ostrzenia brzytwy.

Jest nieodzowny, by za każdym razem naostrzyć ją przed goleniem. Przez to można utrzymać w doskonałym stanie nasz przyrząd do golenia. Pasy kupić można w przeróżnych cenach oraz mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Najbardziej popularne są skórzane, ale dobrze jest także sprawdzić parciane i denimowe. Taki pas można również wykonać samemu. Należy w tym celu odszukać informacji o wymaganych właściwościach skórzanych materiałów, kupić najbardziej odpowiedni materiał oraz dobrze o wykończyć.