Czym dokarmiać nasze kociaki?

Koty domowe a żywienie
Z pewnością każdy z nas miał za sobą ten moment, gdy ich pociecha wszem i wobec oznajmia, że pragnie posiadać w domu zwierzątko. Cóż wówczas robić? Czy kategorycznie odmawiać malcowi zwierzaka? To zależy od paru czynników. Głównie, warunków mieszkaniowych naszej rodziny.

Jeżeli żyjemy w małym mieszkanku w bloku można nie myśleć o większych rasach, takich jak owczarek, czy dogi. Pamiętajmy również, że zbyt głośny zwierzak będzie przeszkadzać naszym sąsiadom, a przecież nie myślimy o tym, by z nimi zadzierać. Wtedy dochodzimy do wniosku, że idealnym zwierzakiem dla nas jest kotek.

Gdy już wprowadziliśmy do domu kota, spostrzegamy, że oto gościmy w rodzinie nowego króla. Kot jest wielkim egocentrykiem i nic nie dzieje się bez jego pozwolenia. To on decyduje, kiedy możemy go pogłaskać. Zawsze chadza swoimi ścieżkami. Samodzielnie zajmuje się swoją higieną- przecież koty to straszne czyściochy.

Kot domowy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli pragniemy jakoś dogodzić małemu drapieżnikowi, można mu dawać właściwe jedzenie. Na rynku jest dostępnych mnóstwo specjalistycznych pokarmów, w zależności od wieku kotka oraz jego codziennej aktywności. Już mnóstwo ludzi się przekonało, że bardzo dobrze się sprawdza sucha karma dla kota. Wystarczy odwiedzić jakikolwiek internetowy sklep zoologiczny (np. a odnajdziemy tam wielki wybór pokarmu, takiego jak: Purina karma dla kotów, karmy suche dla kotów taste of the wild, czy Pronature . Każda z wymienionych posiada mnóstwo mikroelementów i witamin, tak potrzebnych do odpowiedniego wzrostu naszego pupila.

Nie należy bowiem raczyć kotka resztkami z naszego obiadu, ponieważ nie wszystko, co jest dobre dla ludzi, będzie podobne także dla kociaka. Stosując zbilansowany pokarm mamy gwarancję, że nasz pupil otrzymał właśnie to, co jest mu naprawdę niezbędne. Dzięki temu nasz zwierzak ma mnóstwo siły i energii, a jego sierść cudownie się błyszczy. Korzystajmy z zakupów w sieci. W wielu internetowych sklepach znajdziemy wiele atrakcyjnych promocji cenowych, a pokarm zostanie dostarczony nam pod sam dom.