Co to jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki będą wpływać na naszą urodę? Co najlepiej wiedzieć?

naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy
Ajurweda to naprawdę wiekowy, ponieważ liczący ponad 5000 lat system leczniczy. Wywodzi się z Indii, a nazwa została zaczerpnięta od słów ajus/ajur, jakie znaczą życie, veda zaś to wiedza. Jest to tak naprawdę wiedza o życiu, ponieważ nie obejmuje tylko leczenia chorób, ale tworzy system filozoficzny, który odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda pochodzi z przekonania, iż każda rzecz, jaka istnieje we wszechświecie, powstała z pięciu wielkich żywiołów, czyli ziemi, ognia, wody, przestrzeni oraz wiatru. Przez połączenie takich tego rodzaju żywiołów wytwarzają się trzy najważniejsze typy energii biologicznej, co oznacza dosze Każda dosza charakteryzuje się pozostałymi funkcjami i cechami charakterystycznymi, każdy człowiek zaś jest unikalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda osoba wymaga najlepszej pielęgnacji, na pewno gwarantują to kosmetyki ajurwedyjskie.
naturalne kosmetyki do ciała
Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Konieczne jest nawilżanie. Suche włosy i skóra będzie bardzo zadbana dzięki olejowej pielęgnacji jaka jest wzbogacona o składniki nawilżające, takiego rodzaju jak aloes czy kwas hialuronowy. Wykorzystywanie odpowiednich olejków na twarz i włosy bardzo dobrze nawilży oraz poprawi elastyczność, jednocześnie nadając blask. Najlepsze kremy odżywiają skórę zapewniając jej naturalny, najzdrowszy kolor. Każda skóra, szczególnie zestresowana, jest podatna na zaczerwienienia oraz zmarszczki. Najkorzystniejsza więc będzie dla niej kuracja wzmacniająca oraz łagodząca, najbardziej taka, w jakiej używa się naturalne roślinne wyciągu. Różnorakie rodzaje kosmetyków ajurwedyjskich zapewnią komfort wrażliwej i zmęczonej skórze. Dla przetłuszczonej skóry z wypryskami najlepsze będzie łagodne złuszczenie, konieczne w tym staną się produkty ziołowe. Więcej info: Ayurveda Polska

Najlepsze składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Interesującym rozwiązaniem będzie z pewnością aloesowy krem do twarzy i ciała. Do regularnego zaś wykorzystywania świetna będzie ziołowa maseczka do zanieczyszczonej skóry. Dla skóry tłustej również najlepsze będą olejki, np. lekki olejek z różowym lotosem, jaki będzie ograniczać produkcję sebum oraz jednocześnie odżywi skórę. Najlepiej zaopatrywać się w takie kosmetyki w specjalistycznych sklepach, więc jak chcemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie przez Internet, co będzie najlepszym wyborem.