Czym jest mezoterapia? Jak przebiega taki zabieg, co zapewnia? Ile kosztuje? Czy powinniśmy z tego skorzystać?

po zabiegu kosmetycznym
Mezoterapia igłowa odnosi się do podskórnych iniekcji aktywnych substancji. Zabieg ten zapobiega przedwczesnemu starzeniu się naskórka. Poprawia mikrokrążenie jak i sprężystość. Mezoterapia igłowa jest doskonałą metodą na posiadanie młodego wyglądu bez używania skalpela. Najbardziej odpowiednie oraz dobre efekty zapewnia seria kilku zabiegów.

Nazwa mezoterapii wzięła się się z greki, znaczy między innymi “terapie” i “leczenie”. Chodzi o wstrzykiwanie do skóry właściwej oraz tkanki podskórnej preparatów aktywnych, które są wybrane wedle potrzeb każdej osoby. Najbardziej powszechnie stosowane preparaty posiadają między innymi kwas hialuronowy, kwas polimlekowy albo aminokwasy. Dzięki właściwemu zaaplikowaniu substancji w głąb skóry wykazują one maksimum własnej aktywności, natomiast samo ostrzykiwanie bardzo dobrze pobudza komórki do regeneracji.

zobacz na Cosmed24
Autor: wencor teo
Źródło: http://www.flickr.com

Dla jakich osób dobra jest ta mezoterapia. Zastosowań jest bardzo dużo. Są więc zabiegi na twarz, na ciało czy skórę głowy. Wstrzykiwanie odpowiednich składników niweluje zmarszczki, doskonale nawadnia oraz ujędrnia skórę twarzy, jak i polepsza jej napięcie i ogólny stan. Mezoterapię można również stosować na inne przypadłości, w leczeniu ”skórki pomarańczowej”, rozstępów oraz łysienia. To dobry operacja (np. odkryj więcej) dla osoby, która chce polepszyć stan skóry, a chce uniknąć lekarza chirurga. Jest świetny na pierwsze znaki starzenia, oraz bardziej zaawansowane zmarszczki. W jaki sposób wygląda estetyczna (np. link)? Wykonuje się go używając bardzo cienkiej igły. Tam dostarczane są składniki wcześniej przyrządzonego koktajlu. Są to specjalne koktajle do mezoterapii, sprawdź wtym sklepie kosmetycznym. Taki zabieg na całą twarz nie trwa zbyt długo, około godziny.

Można znieczulać skórę specjalną maścią, przez co zabieg jest mniej. Cena tego typu zabiegu zależna jest od użytych składników oraz ilości zabiegów, jednakże koszt pojedynczego ostrzykiwania oscyluje w granicach 250-500 zł. By jednakże mieć najlepszy efekt nie pomoże pojedyncza wizyta u dermatologa. Często wykonuje się serię 4-8 zabiegów w odstępie 2-3 tygodniowych. Niektóre osoby łączą taki zabieg z innymi, co dopełnia zmianę urody, jednym z nich jest powiększenie ust. Niezbędne są do takiego zabiegu specjalne wypełniacze do ust.