Czym się charakteryzują stare sposoby, w jakich miejscach można kupić konieczne akcesoria

akcesoria do golenia
Przed laty, kiedy na świecie nie było prądu ani maszynek jednorazowych jedyną opcją na pozbycie się niechcianego zarostu była brzytwa. I nikt nie miał przy tym żadnego problemu, wszyscy panowie dzielnie znosili niezwykle ostrze narzędzie na skórze. Pojawienie się najróżniejszych maszynek sprawiło, że brzytwy bardzo straciły na znaczeniu, lecz mimo wszystko w dalszym ciągu pozostały doskonałym sposobem na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia.

brzytwa do golenia
Aktualnie można zobaczyć renesans tej techniki, coraz więcej świadomych swojej męskości mężczyzn wybiera taki właśnie sposób na golenia, zamiast różnego rodzaju maszynek ręcznych i elektrycznych. Renesans przeżywają również producenci tego typu sprzętu, najróżniejsze brzytwy i akcesoria na stałe pojawiły się w ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych. Raczej nie można się spodziewać tego że duża ilość panów odwróci się od jednorazówek i przejdą na tradycyjne golenie, lecz jakaś ich część pewnie zakupu niezwykle ostrą brzytwę dovo razors (http://facetaria.pl/dovo-m-19.html) i zacznie jej używać.

Następnym dość zapomnianym sposobem golenia przed pojawieniem się jednorazówek były maszynki na żyletki. Ładnie wyglądające, zrobione całkowicie ze stali miały jedną niezaprzeczalną zaletę. Ich stosowanie było bardzo tanie, bo zestaw 10 sztuk żyletek nie przekraczał kilku złotych, a ich żywotność była porównywalna z końcówkami do maszynek kosztującymi parę razy więcej. Klasyczna wersja maszynki edwin jagger razor mogła bez problemów wystarczyć na kilkadziesiąt lat użytkowania, bo nie mając żadnych elementów które mogłyby uleć zepsuciu była ogromnie trwała.

Aktualnie zainteresowanie takim goleniem jest małe, większość mężczyzn kieruje się wygodą i marketingiem, bo niestety dali wmówić sobie, że kiepskie trzy ostrza będą znacznie lepsze od żyletki albo brzytwy. Na szczęście jeśli ktoś będzie chciał poznać tradycyjny sposób golenia, to nie będzie z tym miał żadnego problemu. Może kupić w jednym z licznych sklepów maszynkę muhle razor (http://facetaria.pl/muhle-maszynka-do-golenia-na-zyletki-muhle-r89-p-658.html), do tego paczkę zwykłych żyletek i od razu się poczuje jak prawdziwy facet.