Dla wszystkich coś (w)SPAniałego – metoda na zdrowie i urodę

Solarium
Pielęgnowanie krasy a także dbałość o zdrowie, a coraz to częściej również o dobre samopoczucie klientów a także klientek, oto zadanie dzisiejszych ośrodków odnowy biologicznej. Nim jednak pochopnie wykupimy kosztowny pakiet usług lub pobyt w jakimkolwiek ośrodku z wyrazem „SPA” w tytule albo na odwrót – skreślimy podobne propozycje w przekonaniu, iż to rozrywka dla naiwnych a także bogaczy, przetestujmy, co polskie SPA rzeczywiście mają do zaoferowania.

Basen w SPA
Autor: Lizzie Benton
Źródło: http://www.flickr.com
Określenie SPA to skrót czerpiący przypuszczalnie od łacińskiego „Sanus per aquam”, co znaczy literalnie „zdrowy przez wodę”. O pożytkach płynących z mineralnych jak też gorących źródeł, służących zdrowiu, urodzie i dobremu samopoczuciu, wiedzieli już dawni Rzymianie. W rzymskich termach toczyło się nie jedynie życie towarzyskie, ale także polityczne a także biznesowe. Publiczne łaźnie rzymskie zapraszały do baseników z chłodną oraz ciepłą wodą, parowych łaźni, salonów masażu i pokoi do relaksu. Termy działały w samym Rzymie (jak znane Termy Karakalli) jak też w granicach szeroko pojętego imperium.

Tak jak starożytni uwielbiali wodę oraz zabiegi wodne, tak późniejsze generacje miały do nadmiernej higieny spory dystans. Moda na kurację wodą powróciła znowu w XVIII jak też XIX wieku. Do wód, a więc kurortów korzystających z leczniczych cech mineralnych i gorących źródeł czy nawet nadmorskich fal, tłumnie ciągnęli nie jedynie kuracjusze nawiedzani cielesnymi dolegliwościami. „Bywanie” w podobnych miejscach było zwyczajnie w dobrym tonie. Odpoczywać oraz pielęgnować ciało oraz ducha jeździła także elita, a z zagranicznymi uzdrowiskami współzawodniczyły krajowe: Duszniki oraz Nałęczów.

Dziś miejsce minionych sanatoriów zajęły właśnie przybierające rozmaitą formę – od najnowocześniejszych salonów oraz wytwornych hoteli, po pływające obiekty na statkach – SPA – zobacz www.nova2-spa.pl. Przybytki owe oferują zabiegi poparte współczesnymi technologiami i czerpiące z tradycji kultur ze wszelkich szerokości geograficznych.

Czy warte swojej ceny?Aby skorzystać z propozycji SPA, wcale nie potrzeba jechać daleko. Obiekty nazywane najlepsze day SPA, urban SPA (http://novagroup.pl/produkt/urzadzenie-kosmetyczne-mabel-6) lub miejskimi SPA znajdują się bowiem w większych miejscowościach i proponują swoje usługi w trybie dziennym, bez opcji skorzystania z miejsc noclegowych. By znaleźć SPA w pobliżu miejsca swego zamieszkania można wbić w przeglądarkę hasło: najlepsze day spa czy najlepsze solarium.

Sprawdź też: http://www.nova2-spa.pl/day-zakopane spa-kabaty/o-nas/