Dlaczego opłaca się zainwestować w szampon do mycia głowy z olejem z drzewa arganowego?

Kobieta z blond włosami
Higiena włosów to często niemały kłopot. Szczególnie, jeśli nasze włosy się często przetłuszczają, są niezwykle niedożywione, słabe i cienkie. Odpowiednio dobrany szampon, w symbiozie z preparatem odżywiającym, to wówczas niezwykle kluczowa sprawa.

Najlepszym sposobem wydaje się być zdecydowanie się na zupełnie naturalne składniki, które zadziałają w taki sposób, że każde włosy nabiorą życia i odbudują się. Najlepszym z takich specyfików jest olejek arganowy nazywany „eliksirem młodości”.

Zbawienne zastosowania oleju z drzewa arganowego doceniane są już od bardzo dawna, kiedy to Marokańczycy używali go jednocześnie do celów kosmetycznych, medycznych i kulinarnych.

kręcone rude włosy
Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Zachodnie społeczności odkryły tę substancję dopiero niedawno, stąd wykorzystuje się go jeszcze jedynie do wyrobu środków leczniczych i kosmetyków, ale prawie wcale nie wykorzystuje się go do gotowania. Olejek arganowy to kosmetyk, który wykorzystywany jest w najlepszych, prestiżowych salonach SPA. Olejek z drzewa arganowego działa leczniczo na ludzki organizm, dlatego warto w niego zainwestować. Zdaje się być w swoim składzie i parametrach absolutnie niezwykły, zwłaszcza, gdy jest wyrabiany ręcznie. Posiada wiele potrzebnych właściwości leczniczych potwierdzonych badaniami. Szampon z dodatkiem olejku z drzewa arganowego jest więc wyjątkowo zbawienną pielęgnacją dla włosów –> zobacz.

Opracowane w oparciu o delikatną bazę myjącą szampony z dodatkiem oleju z drzewa arganowego to idealna terapia dla włosów wysuszonych, ponieważ olejek arganowy bardzo szybko się absorbuje i dogłębnie nawadnia komórki włosa. Codzienne czyszczenie włosów takim produktem efektywnie odbudowuje i wzmacnia strukturę włosa, dzięki znajdowaniu się w oleju arganowym elementów takich jak: witamina E, kwasy fenolowe, kwas linolowy, oleinowy i inne. Informacje z: .

Olejek arganowy jest bogaty w skwalen, który izoluje komórki skórne przed niebezpiecznym działaniem wolnych rodników, przyczyniających się do znamion natury nowotworowej.

Interesujące informacje na ten temat poczytaj również (https://www.permanent24.pl/pl/c/Microblading/46) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu wiele interesujących danych, które okażą się niesamowicie wciągające.

Co najistotniejsze, nigdy do tej pory nie odkryto, w trakcie analiz nad olejem z drzewa arganowego, żadnych skutków niepożądnych, także reakcji na tle alergicznym. Szampon z olejkiem arganowym jest więc całkowicie bezpieczny dla organizmu.