Droga karma dla zwierzaka, czyli zdrowie czworonoga jest najważniejsze

karma dla psów
Zagwarantowanie zdrowego jedzenia pełnego wartościowych składników psom to wyzwanie dla każdego właściciela czworonoga. Jak to w sklepach z produktami dla ludzi, tak i frykasy dla psów podzielimy na poziom niewymagający i z wyższej półki. Myśl przy pierwszym to „żeby zwierzak czymś się objadł”, a drugiego „jakościowa karma, w której liczy się każda cyfra i procent zawartości”.

karma dla psów
Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Odżywianie jest nieodłączną czynnością życiową każdej istoty. W zależności od bardzo szeroko rozumianej jakości (Brand, data spożycia, forma opakowania) i zawartości w środku dostarczamy czworonogom podobnych, ale zupełnie innych posiłków. Choć obie przyjmują postać karmy, jej wartości odżywcze wyglądają zdecydowanie inaczej. Rzecz jasna, za karmy „wyższego sortu”, zawierające witaminy, starannie selekcjonowane mięska z cielęciny wydamy kilkanaście, do kilkudziesięciu zł więcej na opakowaniu. Gorsze zamienniki najczęściej posiadają substancje wzmacniające, dodatki, które nie równają się tym starannie selekcjonowanym karmom z wyższej półki. Zobacz: .

Jeśli jesteśmy w grupie tych właścicieli, którzy nie odmawiają swoim zwierzęcym pociechom pełnowartościowych posiłków przemyślimy zapewne zakup karmy purina one dla psów. O tym, czy wybierana przez nas karma nie jest potwierdzona jakością tylko na opakowaniu przekonujemy się po otwarciu. Momentalnie możemy zweryfikować rzeczywistą ilość mięsa, składników, tłuszczu i innych ekstraktów względem rozpisanej z tyłu etykiety. To wrażenie będzie nam towarzyszyć gdy naszym obiadem dla psa będzie karma dolina Noteci. To następna z porządnych karm, gdzie „wnętrze” zdecydowanie nie przypomina jednolitej papki, w której po otworzeniu możemy weryfikować gołym okiem wszystkie wymienione składniki odżywcze. To z nich nasze psy uzyskują największe korzyści życiowe. Zalecamy lekturę: click here.

Karma dla kotów
Źródło: www.sxc.hu

Lepiej się ruszają, mają lepszy metabolizm itd. Będąc rozeznanym w markach i gabarytach karm dla psów wiemy doskonale, o jakie firmy i produkty pytać. Jeśli właśnie rozpoczynamy historię z psem (czyli też jego żywieniem) obowiązkowo zaglądajmy do ofert sklepów internetowych sprzedających jedzenie zwierząt. Przeczytamy tu przepisy na swoją własną karmę, także jak często podawać jedzenie zwierzętom. Całość składa się na zdrowe funkcjonowanie czworonożnej pociechy.