Ekonomia, nowoczesność czy konwencja, czyli jakie kosmetyki nabywają współcześni panowie

golenie
Choć to kobiety przede wszystkim bywają znane z wyjątkowej, a czasami i nadmiernej troski o higienę, to panowie w żadnym wypadku nie zamierzają ustępować swym partnerkom. Obecnie każdy reprezentant męskiej płci może z łatwością kupić w drogerii, supermarkecie bądź w sieci totalnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A troska o swoje ciało niekoniecznie wyraża się poprzez zakup najdroższych produktów ze sklepowych regałów, ponieważ w istocie nie chodzi o cenę konkretnego kosmetyku, ale o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? Takie pytanie rodem niemalże z szekspirowskiej sztuki może spędzić sen z powiek co poniektórym panom. Tymczasem niewielu trzydziestolatków czy pięćdziesięciolatków czyta etykiety umieszczone na plastikowych pojemniczkach. Najważniejszy będzie rejestr substancji, których należy unikać, a do nich oczywiście zaliczymy SLS-y, parabeny oraz silikony. Na razie konsumencka świadomość bywa niestety kształtowana szczególnie przez ceny, jak również często organizowane przeceny i wyprzedaże.O ile pianki lub żele do golenia pozostają, by tak rzec, wynalazkiem ostatnich dekad , o tyle tradycyjnego mydła używano przed laty powszechnie, a współcześnie wykorzystują go jedynie nieliczni reprezentanci męskiej części społeczeństwa.
golenie
Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast po goleniu mężczyźni najczęściej stosują rozmaitego rodzaju balsamy, ale i woda kolońska jest w dalszym ciągu używana przez panów po czterdziestce . Z wymienionych kosmetyków korzysta się niemal każdego dnia, zatem opakowania szybko się opróżniają. W konsekwencji nie każdy czterdziestolatek czy nawet osiemnastolatek będzie inwestował w drogie środki i chcąc nie chcąc panowie najczęściej zaopatrują się w najbardziej potrzebne kosmetyki w drogeriach, gdzie mogą liczyć na niewielkie ceny.

Ekskluzywne zestawy kosmetyków raczej są kupowane z myślą o podarunkach wręczanych z naprawdę wyjątkowych okazji. Na przykład, mydło do golenia marki Truefitt & hill można śmiało dać zdeklarowanemu tradycjonaliście, a sportowcowi amatorowi zapachy rekomendowane panom uprawiającym sporty. A na urodziny czy Dzień Chłopaka wręcza się całkiem zwyczajne i tanie kosmetyki, jakich pełno w każdej perfumerii albo nawet mydlarni, czyli zazwyczaj żele pod prysznic, jak również pozostałe kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała.