Elegancki facet

garnitur
Kimkolwiek jesteśmy, musimy czasem wyjść na chrzciny, komunię czy wesele.
Wtedy obowiązują absolutnie ubrania wizytowe. Podstawą wyposażenia szafy każdego mężczyzny jest garnitur. Najbardziej uniwersalny? Nie jakby się mogło wydawać czarny, lecz w kolorze granatu. To kolor, który na wybiegach występuje co sezon.

garnitur
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Koszule, na pozór tak mało znaczący element męskiej garderoby, mogą sprawić nie lada problem. Sklepy internetowe służą jednak pomocą – eleganckie koszule męskie (strona). O jakości koszuli świadczy jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny. Czy w środku upalnego lata mamy przyzwolenie na pójście z wybranką do ołtarza w koszuli z krótkim rękawem? Nigdy. Spod marynarki zawsze musi wystawać mankiet koszuli. Cóż, wielu mężczyzn tak ”nosi się” w Polsce, jednak w świecie ta zasada nie nie ma racji bytu. Najlepiej, kiedy mężczyzna latem ma dobrą gatunkowo koszulę i podwinięte rękawy. Swobodna nonszalancja we włoskim stylu.

Nieodzownym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który wielokrotnie stanowi element demonstrujący osobowość mężczyzny.

Kliknij śmiało tu a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (https://www.sneakers.pl/kobieta/nike.html) zaprezentowano niezwykle ciekawe informacje. One również są dające do myślenia.

Jest dodatkiem nieprzemijającym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy czy zmiany w świecie mody. Fakt, nowy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Musimy dlatego zainwestować w kilka znakomitych jakościowo krawatów, ponieważ będzie to zakup na długie lata. Pamiętajmy: krawat powinien być zawsze o ton ciemniejszy od koszuli.

garnitur
Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

Dobierając formalny strój (przejdź na ten serwis >> tutaj), czasami nie pamiętamy o doborze odpowiedniego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by posiadał skromną, pozbawioną zdobień klamerkę. Obowiązkowo musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które mamy zamiar włożyć. W luźniejszym stylu, męskie paski skórzane mogą być plecione lub zamszowe. Te modele dobrze wyglądają np. z lnianym garniturem.

W modzie męskiej od lat da się zauważyć buty z nienaturalnie wydłużonymi czubkami (zainspirowane najwidoczniej wojną z Turkami). Weszły pod strzechy i nie chcą wyjść. Czas najwyższy to zmienić i powrócić do klasycznych, skórzanych butów. Trampki do garnituryu? Stylizacja oryginalna i jedynie dla mężczyzn, którzy szczególnie „czują modę”. A można ich w obecnych czasach ujrzeć coraz częściej…