Elektronika w Polsce

Zestaw części elektronicznych
Jeśli spojrzymy na rynek części elektronicznych w Polsce zauważymy z pewnością pewną tendencję – rozwój. Głównie znajdują się na nim sprzedawcy różnego typu podzespołów, zaopatrujący nawet największe firmy sprzedające wszelkiego typu urządzenia, jak choćby takie rezystory. Ale jak przedstawia się obecny rynek?

Wyszukamy w naszym kraju wiele firm – część funkcjonująca takżeteż|również} na rynku zagranicznym. To spore przedsiębiorstwa, które nie są wyspecjalizowane w jednej gałęzi elektroniki. Są też mniejsi dystrybutorzy ukierunkowani na wybraną branżę.

Oczywiście najprężniej rozwijają się przedsiębiorstwa dostarczające rezystory i tranzystory. Powód jest prosty – są to elementy wykorzystywane w każdym urządzeniu elektronicznym, więc popyt jest znaczny.

Najważniejszymi odbiorcami są firmy z branży telekomunikacyjnej oraz wytwarzające wyroby codziennego użytku. Weźmy np. takie części elektroniczne – wykorzystywane są dziś właściwie do budowy wszystkiego – od zegarków, przez telefony, odtwarzacze muzyczne, pralki, lodówki, komputery, po wielkie maszyny fabryczne.

Wspaniale miewają się również wszystkie firmy dystrybuujące układy scalone. Zazwyczaj wykorzystywane są przy konstruowaniu komputerów różnego typu, telewizorów i innych urządzeń, które wymagają, aby elementy elektroniczne były maksymalnie zminiaturyzowane.

Kolejną, dobrze rozbudowującą się gałęzią jest optoelektronika. To spora dziedzina techniki zajmująca się wykorzystywaniem właściwości fal świetlnych na przykład do przesyłania informacji. Mówimy tu o wszelkich technikach światłowodowych, portach na podczerwień i innych tego typu. Wszelkie wizualizacje, jak na przykład podziwiane przez turystów grające fontanny – to również wykorzystanie rozwiązań optoelektronicznych.

Zestaw części elektronicznych
Źródło: http://anansquidy.com

Następna gałąź to medycyna. Tutaj także z dnia na dzień więcej jest elektroniki. Prym wiedzie medycyna estetyczna, okulistyka i optometria. To działki często wykorzystujące rozwiązania laserowe i bardzo rozbudowane technicznie aparaty diagnostyczne czy też podstawowe jak potencjmetry.

Rynek elektroniczny w naszym kraju ma się wspaniale i nic nie wskazuje na to by w najbliższym czasie miało być inaczej. Prężny rozwój z pewnością jest rezultatem ogromnego popytu na różnego typu urządzenia elektroniczne. Nieustannie nabywamy nowe telefony, telewizory, komputery, tablety czy podobne sprzęty. sprzedaż tego typu urządzeń wciąż rośnie, niezależnie od kryzysu gospodarczego. W nowe urządzenia różnego typu inwestują również firmy, które po prostu muszą gonić za postępem technicznym.

Źródło: raf-tronikplus.pl