Facet zadbany

Wella
Kosmetyków określonych umyślnie dla mężczyzn jest w drogeriach coraz więcej. Nie zawsze jednak mężczyźni umieją wybrać stosowne kosmetyki dla siebie.
Paleta kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn częstokroć stwarza problemy: panowie kiepsko znają się na różnych kosmetykach.

Warto jednak zatroszczyć się, aby na półeczce w toalecie znalazło się chociaż parę najważniejszych kosmetyków męskich, które umożliwią harmonijną pielęgnację oraz pomogą zaradzić najczęściej występującym kłopotom urodowym. Powszednia walka z zarostem naraża cerę na podrażnienia. W związku z tym ważne, aby pianka do golenia zawierały składniki, które podziałają kojąco, przykładowo aloes. Po nałożeniu kosmetyku trzeba sekundę odczekać, aby zdążył on zmiękczyć włos, wtenczas jest mniejsze ryzyko podrażnienia.

Ten wątek na pewno ma fascynujące dane, lecz aby zdobyć ich jeszcze większą ilość prześledź link (https://odoklinika.pl/product/esperal-optimum/), który jest niesamowicie absorbujący.

Z kolei po goleniu – zastosować nawilżające balsamy po goleniu (sporo więcej zobaczysz na www) lub mleczko, które posiadają także własności odkażające a także łagodzące.

Wella
Panowie w większości wypadków myją buzię mydłem – jedynie wtedy mają wrażenie, że skóra jest dokładnie oczyszczona. Niestety, mydełko posiada odczyn zasadowy, natomiast skóra kwaśny – po umyciu pH skóry wzrasta jak też powiększa się przepuszczalność warstewki rogowej. Efektem tego będzie nasilona ucieczka wody ze skóry, co przynosi odczucie ściągnięcia. Należy kupować takie zestawy kosmetyków męskich (-> sprawdź dodatkowe informacje), które mieszczą żele do mycia twarzy. Co jeszcze powinno się znaleźć w kosmetyczce zadbanego faceta?

Dobry dezodorant to absolutnie elementarny kosmetyk. Dla ludzi pocących się dość intensywnie oraz tych, którym wyjątkowo zależy na zachowaniu świeżego wyglądu, najlepsze są antyperspiranty. Ważną rzeczą jest także przybornik do paznokci ((poznaj więcej)).