Fakty i mity o żywieniu zwierzaków

Kot, zwierzęta domoiwe
Karmienie psów i kotów nie jest sprawą prostą, zwykłe ludzkie jedzenie nie zaspokoi wymagań żywieniowych naszych zwierzaków a wręcz przeciwnie może im znacznie zaszkodzić. Zwierzaki trzymane w blokach różnią się od swoich dzikich przodków – są mniej odporne na infekcje, bardziej delikatne oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Zmiany mają wpływ także karmienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dostarcza bardzo potrzebnych minerałów, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. posiadają ogromny wybór karmy dla zwierząt– zarówno suchej jak i gotowych dań mokrych. Z pewnością, dla każdego czworonoga znajdziemy tutaj coś dla odpowiedniego– wybór smaków jest bowiem niezwykle bogaty- od owoców morza i ryb, poprzez drób po dziczyznę. Znaczną sławą cieszą się karmy suche dla psów acana, składają się one w większości z wysokobiałkowych składników, co jest niezwykle ważne, gdyż proteiny podstawowym elementem budującym mięśnie szkieletowe.

Wybierając karmę dla naszych pupili musimy skupić uwagę również na ich skład i przeznaczenie, inny skład karmy będzie dla czworonogów małych gatunków, a inne dla wielokilogramowych, ogromnych hartów czy bernardynów.

Zawsze potrzebna jest wiedza z wielu dziedzin. Wówczas najnowszy materiał (flowshop.org/products/olej-cbd-regeneracja) przyda się nam wszystkim. Aby ją posiąść, możemy przeczytać tekst pod poniższym linkiem.

Purina karmy dla psów biorą pod uwagę wszelkie aspekty psiej egzystencji, troszcząc się aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do równie wysokogatunkowych i chętnie wybieranych należą karmy dla psów pronature.

koty
Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com

Karmy funkcjonalne mają kluczową rolę żywieniową dla tych zwierzaków, które nie są odporne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak np układu pokarmowego czy układu kostnego. Wymagają one bowiem większej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku rolę leczniczą. Jej skład, zależnie od dysfunkcji i schorzenia będzie się różniłi inną ilość substancji odżywczych i budulcowych będzie zawierał. W trosce o zdrowie naszych pupili wybierajmy mądrze pokarmów i dbajmy o wybieranie najlepszych karm i bilansowanie posiłków.