Gdzie kupować specjalistyczne artykuły do salonu kosmetycznego?

salon kosmetyczny
Jeśli jesteś personą otwierającą własną działalność gospodarczą, za pewne spotykasz się z dużymi lub mniejszymi kosztami. Opłata miesięcznego czynszu za dzierżawę lokum, koszty użytkowania, opłacenie zatrudnianych pracowników.

Czasem należy się nieźle natrudzić aby zamknąć wszystko na ostatni guzik, i w dodatku mieć z tego jakiś zysk, nawet jeśli posiadamy dużo klientów. Prowadząc własny gabinet kosmetyczny, musisz dodatkowo tracić większe sumy na profesjonalne towary, jak ampułki do mezoterapii czy żel hialuronowy. Gdzie zakupimy najtańsze artykuły?

salon urody, kobieta w salonie kosmetycznym
Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

W internecie możemy znaleźć dosłownie wszystko. Od ogłoszeń matrymonialnych przez artykuły naukowe, na licytacjach internetowych kończąc. Właśnie to ostatnie powinno cię zwłaszcza zaciekawić, bowiem możesz tam nabyć dużo maszyn w atrakcyjnych cenach, na przykład autoklaw kosmetyczny. Obserwując systematycznie strony ulubionych użytkowników możemy być na bieżąco z oferowanymi przez nich obniżkami na ampułki do mezoterapii czy żele. Musimy się jednak liczyć z kosztami przesyłki, gdyż materiały tego typu są zazwyczaj niezwykle ciężkie. Jednak zawsze można namierzyć użytkownika z naszego rejonu, i umówić się na osobisty odbiór zakupionego towaru.

Bardziej typową metodą zaopatrywania się w produkty do gabinetu, będzie bezpośredni kontakt z producentem. Jeżeli posiadamy ulubioną markę która trudni się wytwórstwem wszystkich produktów, które mogą nam być potrzebne jak autoklaw kosmetyczny czy kwas hialuronowy, można zawrzeć z nimi pakt. W tym celu musimy umówić się na spotkanie z ich bezpośrednim reprezentantem, który pokaże nam katalog. Możemy wydzierżawić od nich maszyny i zakupić towary z bardzo korzystnym rabatem (znajdź tutaj). Jedynym warunkiem będzie podpisanie z firmą umowy na wyłączność, znaczy to, że nie będziemy mogli zaopatrywać się w towary innego producenta.

zabieg kosmetyczny, salon piękności
Autor: matchfitskills
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to alternatywa o tyle ryzykowna, że możemy otrzymać, mimo promocji, o wiele droższy towar. Poza tym, warto tego typu umowę przejrzeć bardzo uważnie, bo mogą znaleźć się tam jeszcze inne niechciane przez nas warunki. Lecz jest to bez wątpienia idealna opcja dla początkujących prezesów. Posiadanie swojego gabinetu kosmetycznego to nie jest rurka z kremem. Trzeba zlokalizować pomieszczenie, nająć pracowników, opłacić księgowego. Sporym kosztem i to odnawialnym, będzie dokupowanie takich produktów jak ampułki do mezoterapii czy żele. Lecz jeżeli będziemy zarządzać naszym dochodem mądrze, to unikniemy paru zbędnych kosztów.