Golenie na wilgotno – co musisz wiedzieć zanim wybierzesz metodę golenia

golenie
W dzisiejszym świecie, w jakim żyjemy, mało czasu posiadamy na zadbanie o skórę twarzy. Gdy już go jakkolwiek wygospodarujemy, najczęściej kosztem snu, to czy troszczymy się o nią w prawidłowy sposób? Metody golenia bez wody, lub z wykorzystaniem popularnych gotowych żeli bądź pianek do golenia nie dają naszej cerze wystarczającej pielęgnacji. Tą podstawową czynność, jak golenie, powinniśmy zamienić w kompleksową pielęgnację twarzy. Wystarczy jedynie zdecydować się na właściwą metodę.

pędzel do golenia
Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą najlepszą, która odpowiednio uchroni skórę przed podrażnieniem oraz po prostu o nią zadba, jest metoda golenia na wilgotno.

Czy gromadzisz informacje w kontekście studiowanego zagadnienia? Jeżeli tak, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (https://perfumyinspirowane.pl/perfumy-nalewane/). Ono też będzie dla Ciebie zajmujące.

Potrzebujesz do niej narzędzie, przy pomocy którego, stworzysz pianę oraz rozprowadzisz ją na twarzy. W zależności od własnych preferencji oraz wrażliwości skóry możesz dobrać dobry pędzelek. Żeby wyprodukować pędzel do golenia borsuk (Faceteria) musi oddać swoją sierść.

W zależności od tego, z jakiej części ciała zostały wyciągnięte włosy borsuka, zostanie zrobiony inny pędzel badger (pędzel badger). Są cztery podstawowe rodzaje sierści borsuka. Odróżniają się od siebie sztywnością oraz chłonnością wody. Właśnie te cechy wpływają na jakość piany, która powstanie oraz na jakość masażu skóry. Pędzel badger bywa sztywny oraz chropowaty lub delikatny oraz gładki. Miejmy tylko nadzieję, że uzyskując włosie na pędzel do golenia borsuk nie traci całej okrywy.

Przy użyciu takiego pędzla można też, zaraz po goleniu, wmasować kremy męskie w twarz. Jest to świetna metoda rozsmarowywania maści. Kremy męskie w ten sposób najlepiej się przyjmują. Kompletny proces, dobrze wykonany, doskonale rozmasuje skórę twarzy i ją odżywi.

golenie
Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już wybierzesz odpowiedni dla siebie pędzel do golenia, nauczysz się techniki tworzenia piany i poznasz najlepsze sposoby nakładania jej na twarz, możesz rozejrzeć się za typem ostrza do golenia. Podczas golenia na mokro możesz znaleźć trzy typy ostrzy. Brzytwa, maszynka żyletkowa i maszynki z wieloma ostrzami. W takim przypadku, szukając właściwego ostrza, weź pod uwagę gęstość zarostu twarzy. Wybierając, weź pod uwagę również osobiste umiejętności manualne i rodzaj cery. Nie zapominaj tylko, że cały zabieg golenia na mokro, z wykorzystaniem samodzielnie przygotowanej piany, może zająć nawet dziesięć minut.