W jaki sposób dbać o stan skóry i włosów w okresie zimy? Które produkty są niezastąpione?

kosmetyki
Troska o nienaganny wygląd jest szczególnie ważne dla pań. Odpowiedni strój i kosmetyki pomagają otrzymać pożądany efekt. Niestety zimą, za sprawą niesprzyjającej aury na dworze, dbanie o wygląd staje się utrudnione, lecz też szczególnie istotne. Jeśli mowa o codziennej pielęgnacji skóry i włosów, często właśnie w tym okresie potrzeba szczególnej atencji. Jakie specyfiki stosować w tak trudnym dla naszego organizmu okresie? Które kosmetyki szczególnie się wtedy sprawdzają

zabiegi pielęgnacyjne
Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwszezadbajmy o włosy. W zimie są one narażone na zmiany temperatury. Na zanieczyszczenie powietrze związane czasem z dużym smogiem w mieście, lecz także na uszkodzenia mechaniczne za sprawą noszenia czapek jak i innych nakryć głowy. Seria Loreal professional pozwoli nam zadbać o włosy. Szampony, odżywki ale też farby koloryzacyjne z tej serii są produktami wysokiej jakości. Niektóre z takich produktów do wypróbowania tyko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, lecz część z tych kosmetyków możemy bez problemu nabyć w drogeriach.

Ten tekst, który w tej chwili studiujesz posiada fascynujące dane, lecz jeżeli chcesz uzyskać podobne informacje na podnoszony wątek, to sięgnij po szczegóły (http://ekertnails.pl/103-stemple-do-paznokci).

Warto wybrać coś właściwego dla naszego typu włosów, żeby wspomóc je trochę oraz nadać im siły w takim zimowym okresie, gdy szczególnie narażone są na osłabienie. Sprawdź więcej: markowe balsamy do ust carmex.

Jeżeli chodzi o różne newralgiczne miejsca, to z pewnością usta należą do takich obszarów. Zawsze zimą narzekamy na spierzchnięte i pękające wargi. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w niskiej temperaturze, gdy często bezwiednie zdarza nam się oblizać usta, to w kontakcie z zimnym powietrzem są one częściej narażone na pękanie. Właśnie zimą należy częściej je nawilżać. Doskonałe będą balsamy do ust Carmex.

Zobacz, co zawiera praktyczna treść, którą zauważyłeś. Informacje, które są tam zawarte, będą niezaprzeczalnie wartościowe – wejdź więc tu!

Są do wyboru różne smaki do kupienia w tubkach, słoiczku lub w sztyfcie. Co ważne są one ultranawilżające i mają filtr SPF, jaki chroni przed szkodliwym promieniowaniem słońca. W zimie często jest mroźna pogoda, gdy to niebo jest wolne od chmur, a słońce silnie świeci. Szczególnie wtedy doskonała będzie taka ochrona. Czytaj dalej:

Zimowa pielęgnacja
Autor: Best Brands PR
Źródło: Best Brands PR

Jeśli chodzi o dbanie o skórę w tym okresie przede wszystkim istotne jest nawilżanie. Pamiętajmy o takiej dodatkowej ochronie ciała obok ciepłych ubrań. Wszystko co mocno nawilża sprawdzi się doskonale. Ostatnimi czasy bardzo popularny stał się olej kokosowy, jaki można stosować na przykład na noc po kąpieli. Dobrze też sprawdzi się dziecięca oliwka. Wieczorem dobrze jest używać właśnie tych bardzo tłustych produktów. Natomiast na dzień dobre będą lżejsze, różnego rodzaju balsamy do ciała, jakie dobrze zabezpieczą skórę, a do tego nie potłuszczą naszych ubrań.