Jak dbać o włosy? Poznaj właściwe sposoby na utrzymanie ładnej fryzury

zdrowe włosy
Każda kobieta chce mieć ładne włosy, ale nie wszystkie panie wiedzą, w jaki sposób się o nie troszczyć. Nie wystarczy bowiem umyć głowę oraz iść spać, ponieważ nie każda przedstawicielka płci pięknej może pochwalić się grubymi, mocnymi włosami. Większość kobiet ma delikatne, cienkie kosmyki, które dodatkowo osłabiamy nieprawidłowymi metodami pielęgnacji oraz zabiegami chemicznymi u fryzjera. Pierwszym krokiem do otrzymania ładnej fryzury jest wprawne mycie głowy.

przedłużanie włosów
Autor: Sean C
Źródło: http://www.flickr.com
Można to robić codziennie, jeżeli będziemy stosować delikatny szampon, przystosowany do typu naszych włosów. Gdy są tłuste, używajmy kosmetyków przeznaczonych do włosów tłustych, w przypadku włosów farbowanych natomiast wymagane będą szampony utrzymujące kolor i blask. Nie można stosować zbyt gorącej wody, a najlepiej jest zrobić ostatnie płukanie przy użyciu wody chłodnej, która pozamyka łuski włosa. Po myciu można rozprowadzić na włosach odżywki bądź balsamy.

Niektóre z nich potrzebują opłukania, inne można pozostawić na głowie, jednak nie stosuj ich, jeżeli twoje kosmyki szybko się przetłuszczają. Jeszcze szybciej zrobią się nieświeże, przez co już na wieczór mogą nie wyglądać atrakcyjnie. W celu wygładzeniu struktury włosa i nabłyszczeniu fryzury znakomity będzie jedwab do włosów, z tej strony z kosmetykami. Nadaje im połysku, a równocześnie nie jest obciążeniem, więc nadaje się do każdego rodzaju włosa.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie – z pewnością też Cię zaabsorbują.

Jego niewątpliwym plusem jest poza tym zabezpieczenie przed utratą wilgoci, co jest ważne szczególnie dla pań korzystających ze sprzętów do stylizacji fryzury, na przykład z prostownicy.

Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z ilością jedwabiu, ponieważ zbyt duża ilość tego kosmetyku może sprawić, że będziemy musieli ponownie umyć głowę. Włosy będą wyglądać na brudne i nic nie będzie można z nimi zrobić.

Jeżeli poszukujesz podobnych danych na omawiany temat, to także rzuć okiem na (https://www.dermamed.com.pl/oferta/medycyna-estetyczna) analogiczne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Włosy po umyciu dobrze jest delikatnie wytrzeć ręcznikiem. Suszarka do włosów nie jest zalecana, chyba że będziemy suszyć głowę chłodnym powietrzem, które tak jak chłodna woda zamyka łuski. Teraz już zdajesz sobie sprawę, jak zatroszczyć się o swoje włosy. Pamiętając o opisanych radach nie musisz się martwić, iż będą wypadać albo stracą swój blask. Wydobędziesz ich naturalne piękno i spowodujesz, że twój partner nie będzie mógł oderwać od nich spojrzenia.