W jaki sposób dobrać idealną torebkę

torebki
Wybór torebki niby jest łatwy, jednak to, co widzimy na ulicach może świadczyć o tym, iż kobiety mają z tym kłopot. Zasady są trzy. Nie są nadto skomplikowane, problem polega tylko na tym, iż się wzajemnie przenikają. No i nad wszystkimi stoi czwarta zasada – moda. To ona nakazuje nosić damom raz skórzane, swobodne wory , a zaraz potem maleńkie „mydelniczki” bez względu na okoliczności.

torebka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Wytyczna pierwsza to dostosowanie torebeczki dokładnie do okoliczności. Jest nieskomplikowana, im późniejsza pora dnia, natomiast okoliczność bardziej formalna, tym torebka mniejsza. Wielka, torba ciężka zwisająca z ramienia pani w balowej sukni zepsuje cały efekt. Na okazje wieczorne odpadają torebeczki płócienne, za to sprawdzają się włoskie torebki z cekinami czy lakierowane – zapoznaj się z cenami.

Wytyczna kolejna – im dama drobniejsza i niższa, tym torebka również mniejsza oraz posiadająca mniej ozdób. Filigranową kobietę wielka, workowata torba zwisająca z ramienia przygniecie do ziemi. Tak samo czyni torebka nabita kolcami, z masą frędzli, ozdobnych zameczków. Kobieta wysoka, a w dodatku dobrze zbudowana, może sobie pozwolić na nie, jednak z drugiej strony ta sama dama z maciupeńką torebeczką także nie będzie wyglądać dobrze. Panie niskie powinny wybierać raczej kwadratowe albo lekko przedłużone torebki włoskie, układające się lekko wzdłuż ciała. Zawsze przyda nam masy torebka mocno odstająca od ciała, np. typu kuferek bądź bardzo duża jak też sztywna, w dodatku napełniona masą nadprogramowych rzeczy.

Sklep 3i
Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
Reguła trzecia mówi o doborze torebki do charakteru oraz odcienia odzienia. Ta reguła rozluźniła się troszkę. Mnóstwo kobiet nosi miejskie plecaczki w charakterze torebki, torebki sportowe bądź przeciwnie – połyskujące złotem w biały dzień. Bo taka moda akurat panuje. Całkowita zmiana dotyczy doboru kolorystycznego. Obecnie torebka nie powinna być identyczna z butami bądź kapeluszem. Torebka czarna bądź w kolorze skóry w ogóle niczym się nie powinna przejmować, bo pasuje na ogół za każdym razem. Jednak torebka oryginalna, ogromnie kolorowa bądź wzorzysta, bez zarzutu stylistycznie dobrana, może nadać strojowi nowej jakości.
Niektóre z tych zasad można zastosować także jeśli idzie o torby męskie.