Wybieramy męskie buty ślubne – kilka rad

ślub
Dzień ślubu jest dniem, w którym przyszli małżonkowie pragną prezentować się zjawiskowo. Ubrania oraz dodatki muszą być dopasowane, aby tworzyć piękną, elegancką całość. Do przeszłości zaliczamy czasy, gdy jedynie panna młoda zwracała uwagę na szczegóły, współczesny pan młody również pragnie wyglądać wytwornie oraz modnie.

Najważniejszy jest rzecz jasna garnitur do ślubu. To do jego materiału, koloru oraz stylu dobiera się pozostałe elementy ślubnej galanterii. Mężczyźni zwykle zwracają baczną uwagę na wybór koszuli oraz muchy czy innego ozdobnika, lecz niestety dość przypadkowo dobierają obuwie ślubne. Tymczasem wygodne oraz piękne półbuty męskie mogą wspaniale uzupełniać stylizację, gwarantując jednocześnie komfort w tym szczególnym dniu, w którym niemało godzin spędza się na nogach. Buty muszą być zrobione z najlepszych materiałów oraz tworzyć z garniturem spójną całość, zarówno pod względem charakteru, jak i kolorystyki.
ślub
Autor: Clare Hocter
Źródło: http://www.flickr.com
Według jakich zasad dopasować obuwie ślubne do danego stroju? Mężczyźni zazwyczaj mają problem z doborem odpowiedniego koloru obuwia. Dzisiaj półbuty męskie dostępne są na szczęście w równie bogatej palecie kolorów, jak buty dla pań – kupuj buty online. Najważniejsza zasada mówi, że do garnituru czarnego lub granatowego wybieramy buty ciemne, a do jasnego – jasne. Jeśli nie chcemy nabywać butów na jedno wyjście, do kremowych i jasnoszarych garniturów – zamiast butów w tym samym odcieniu – będą pasować buty w naturalnym, brązowym odcieniu skóry.

Takie półbuty bez obaw można później nosić na co dzień. Pamiętajmy, że lakierowane półbuty są mniej praktyczne niż matowe i pasują raczej do wytwornych smokingów, niż do lekkich letnich garniturów o bardziej sportowym fasonie. Pary młode coraz chętniej decydują się na kolorowe dodatki, na jakiś zabawny akcent, dodający poważnemu ubraniu nieco swobody. Panie zwykle decydują się w takiej sytuacji na kolorowe szpilki – sprawdź modele obuwia ślubnego. Panowie powinni pozostać przy tradycyjnej kolorystyce butów, ale mogą do nich dobrać kolorowe sznurówki. To niebanalny sposób na ożywienie klasycznego obuwia. Warto wybierać buty skórzane, latem szczególnie ważne jest, by skórzana była także wkładka wewnętrzna – zapobiegnie to poceniu się nóg i powstawaniu kłopotliwych odcisków.