Jak pielęgnować cerę suchą?

pharmaceris n c-capilix
Cera sucha to koszmar nadzwyczaj wielu osób, zwłaszcza w zimie. Objawia się podrażnieniem jak też swędzeniem, co jest ogromnie problematyczne oraz nieestetyczne.

Są jednak metody na to, by cera sucha zamieniła się w skórę nawilżoną a także urodziwą.
pharmaceris n c-capilix
Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze nie drapać. Drapanie jeszcze pogorszy stan skóry i może doprowadzić do infekcji, a w dodatku nie przyniesie ulgi przy wrażliwej suchej cerze. Po drugie ograniczyć kontakt z wodą. Sucha skóra wyjątkowo nie kocha gorących, długich pryszniców oraz ablucji. Do czyszczenia twarzy używaj najlepiej delikatnych kosmetyków. I na pewno nawilżaj. Nawilżanie może być problemem – co wybrać z bogatej oferty drogerii? Vichy normaderm krem cena jakiego nie jest nazbyt wygórowana? Lekarze dermatolodzy rekomendują panacea z ceramidami . Są to naturalne cząstki, obejmujące kwasy tłuszczowe. Dogłębnie nawilżają one suchą skórę. Lepiej też zakupić krem albo maść w miejsce w wyższym stopniu ciekłych emulsji. Mają one mniejszą spoistość, co sprawia, że mniej będzie w nich komponentów koniecznych suchej skórze. Tak naprawdę, kiedy niekiedy najlepiej jest zakupić starą dobrą i zawiesistą wazelinę, ażeby pozbyć się permanentnej suchości. Izoluje ona suchą cerę od czynników zewnętrznych, takich jak na przykład zimno. Może jednakże nie być najlepszym rozwiązaniem przy cerze suchej, jednak skłonnej do trądziku. W takowym przypadku zastosuj serum do cery suchej.

Najtrudniej utrzymać suchą cerę w zadowalającej formie w czasie jesienno–zimowym. Chłodne powietrze wysusza, jednakże można zapobiegać jego ujemnemu wpływowi na suchą skórę. Zimową porą może nam dopomóc specyfik pharmaceris n c-capilix.