Jak powinien wyglądać gabinet kosmetyczny? Co musi się w nim znaleźć?

meble kosmetyczne
Jeżeli planujemy otworzyć własny gabinet kosmetyczny, to powinniśmy pamiętać o wielu kwestiach. Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedni lokal, a w dalszej kolejności rozmieścić tam konieczne elementy, niezbędne do wykonywania swojej pracy

.
meble kosmetyczne
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

W pomieszczeniu masażu np. musimy zainstalować umywalkę, jak i dozownik mydła w płynie, ale także umieszcza się ręczniki jednorazowego użytku. W pomieszczeniu zabiegowym powinniśmy dobrać specjalne środki dezynfekcyjne, jakie powinny znaleźć się w miejscu do tego przeznaczonym. Pamiętajmy jednocześnie o pojemniku zamykanym na środki jednorazowego użytku, takiego rodzaju jak gaziki czy waciki jałowe.

Niezbędnie dobierajmy meble kosmetyczne, ponieważ dzięki nim pracuje się lepiej, wszystko łatwo znaleźć, a dodatkowo gabinet (zobacz http://pco-poznan.pl/zabiegi/laserowe-usuwanie-zylakow/) prezentuje się po prostu lepiej (cosmed24). Jeśli w gabinecie kosmetycznym pracuje tylko jedna osoba, to nie trzeba posiadać specjalnego pomieszczenia socjalnego dla personelu. Trochę inaczej wygląda sytuacja, kiedy zatrudniona jest choćby jedna osoba, wtedy takie pomieszczenie jest konieczne. W tym pomieszczeniu musi znaleźć się prysznic i umywalka. Umywalka jest konieczna, by personel miał swobodny dostęp do wody.

W tym pomieszczeniu powinien być także czajnik oraz miejsce, w jakim możemy coś zjeść. Sprzęt kosmetyczny, jak frezarka do manicure, powinien posiadać różnorodne niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, lecz również skuteczności robionych na niech zabiegów- dodatkowe źródło

. To ważne z wielu powodów, ale przede wszystkim, że profesjonalny gabinet to miejsce, gdzie klienci powinni bez obaw zatroszczyć się o swoją urodę. Niestety, wiele sprzętów na rynków nie ma takich certyfikatów, więc może to znaczyć, że są nieskuteczne.