Jak się golić oraz troszczyć się o męski zarost – porady

Facet z brodą
Przyszła moda na brody. Panowie zapewne cieszą się z tego, iż gęsty zarost znów jest trendy, jednakże nie znaczy to, iż mogą oni poświęcić mniej czasu na jego pielęgnowanie. Zadbana broda lub wąsy nastręczają czasu. Idealne golenie nie będzie prędkie jak też wymaga pewnej biegłości pielęgnacyjnej. Na początek musisz rozszerzyć pory. Możesz na przykład to zrobić przykładając do twarzy zmoczony ciepłą wodą ręczniczek na ok. sześćdziesiąt sekund. Poprawnie byłoby golić się np. po wyjściu spod natrysku.

Mężczyzna z zarostem
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść buzię peelingiem. Może być to żel np. ze zmielonymi łupinami orzecha. Usunie martwy naskórek, jaki może blokować ostrza jak też prędzej je stępiać. Spłucz ciepłą wodą. Kolejne potrzebne artykuły do golenia to olejek przed goleniem (by zmiękczyć włosy. Następnie wmasuj krem lub piankę do golenia. Zanim zaczniesz się golić (polecamy znajdź więcej), powinna „poleżeć” na włosach przynajmniej 2 minuty. Dlaczego?

Ponieważ tyle czasu zajmuje piankom do golenia ich należyte działanie. Składniki powinny mieć czas, aby spenetrować włosy. Jeśli golisz się po na przykład trzydziestu sekundach, tak naprawdę zgalasz suchy włos (pozostałe informacje pod adresem http://www.lokikoki.pl – wejdź… ten odnośnik) oraz powiększasz ryzyko podrażnień. Zacznij golenie „z włosem”. Najlepsze są golarki tradycyjne. Po dwóch pociągnięciach przepłukuj ostrze. W ów sposób unikniesz podrażnień oraz zmniejszysz liczbę wrastających włosków. Nie naciskaj ostrza, gdy golisz. Następnie ogol się „pod włos”. Spłucz wszystko czystą wodą. Wsmaruj krem nawilżający. Poniżej porady pomagające pożegnać się z podrażnieniami: Nie gol się zbyt prędko.

Gol się najpierw z włosem, nie pod włos. Nałóż krem na co najmniej dwie minutki przed rozpoczęciem golenia. Czyń celne pociągnięcia i regularnie opłukuj ostrza. Ostrożnie z pianką. To nie jej wielkość pomaga się golić, tylko składniki, jakie uprzednio mają czas, żeby zadziałać. Zbyt dużo piany wręcz komplikuje golenie, albowiem oddala ostrza od twarzy. Jeżeli jesteś ogromnie podatny na podrażnienia, zamień golarkę na taką, która posiada mniej ostrzy. Oczywiście unikaj kosmetyków z alkoholem. Nie stosuj ręcznika, żeby oczyścić ostrze. Nie zostawiaj również maszynki w wilgoci a także wodzie, bowiem zardzewieje. Regularnie wymieniaj ostrza. Jeżeli masz bujny zarost, wymieniaj je co 3 golenia. Używaj kosmetyki do brody .