Jak to jest z tym goleniem w dzisiejszych czasach? Czy jesteśmy świadkami powrotu do tradycyjnych metod golenia?

akcesoria do golenia
To z pewnością domena mężczyzn – golenie. To zajęcie, które jest doskonale znane każdemu mężczyźnie, co pojawia się w jakimś momencie życia i pozostaje już z nimi na zawsze. Nieistotne, czy posiadamy bujny zarost, który odnawia się dosyć szybko, czy może niezbyt intensywny, o którym nie musimy ciągle myśleć, nie damy sobie rady bez odpowiedniej pielęgnacji.

brzytwa
Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe jest to, że młodzi chłopcy nie mogą się doczekać zarostu i zazdrośnie spoglądają na starszych uczniów z wyższych klas, a później zarost robi się czymś tak codziennym, a nawet nużącym. Nie pamięta się o tych dniach, kiedy marzyło się o takiej dorosłej brodzie. W późniejszym czasie kojarzona jest jedynie z obowiązkiem, czymś nieciekawym, bez którego ciężko się obejść. Oczywiście, nikt nie przymusza do golenia, można mieć brodę długą do ziemi, jednakże nie zawsze prezentuje się to dobrze.

Obecnie zarost jest jak się okazuje wciąż bardziej modny. Tak zwany “styl drwala” opisuje mężczyznę, który ubiera się nad wyraz męsko oraz ma dość obfitą brodę. W ślad za taką modą idą inne zmiany. Bo jeszcze niedawno najpopularniejsze były nowoczesne elektryczne maszynki do golenia. Tak naprawdę jeśli chodzi o nasz kraj, to po latach komuny ta zmiana była dosyć duża. Zanim pojawiły się takie udogodnienia stosowało się najprostsze urządzenia do golenia, po czym w latach dziewięćdziesiątych bardzo się to zmieniło – na rynek weszły nowe, elektryczne urządzenia, z których wszyscy zaczęli korzystać. Dzisiaj wraca to co dobre oraz rzeczywiście męskie, to znaczy maszynka na żyletki i brzytwa do golenia. Różne marki zyskują na takim produkcie, ale najbardziej takie, które kultywują tradycyjne golenie. Nie mówiąc już o takich, które takie kultowe produkty w dawnych czasach wypuszczały na rynek. Wracanie do swoich tradycyjnych produktów jest dla niech najczęściej odkurzeniem starych gadżetów dorzucając do nich troszkę nowoczesnego designu.

Do tych marek można zaliczyć Truefitt & hill. W większych miastach coraz częściej możemy zobaczyć salony przeznaczone dla mężczyzn, w których można zadbać o własną brodę (Polecamy Truefitt & Hill krem do golenia). Nie chodzi bowiem o to, by hodować brodę, która będzie żyła własnym życiem.

Czy masz ochotę przejrzeć następne artykuły? W takim razie zapraszamy do wejścia w link – pod nim czeka na Ciebie kolejna strona (https://baborinstytutwroclaw.pl/lekcja-makijazu/).

Ważne jest, żeby była ona wypielęgnowana. O swoją brodę warto dbać, jest ona wtedy bardziej przejawem męskości.