Jak współczesna kosmetyka wykorzystuje laser?

Tatuaż
Dziś do profesjonalnego salonu urody udajemy się nie tylko po to, aby poddać się standardowym zabiegom pielęgnacyjnym. Coraz szersze wykorzystanie w medycynie estetycznej znajduje laser. Jak jest używany i czy jego stosowanie nie jest niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia?

Makijaż
Autor: Aleksandra Szczepanek
Źródło: Aleksandra Szczepanek
Laser w medycynie estetycznej jest używany w wielu rozmaitych zabiegach. Za jego pomocą przeprowadza się usuwanie makijażu permanentnego brwi, spłycenie zmarszczek, usuwanie blizn po wypryskach. Częste wykorzystanie lasera to również depilacja laserowa Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem – panie w całej Polsce pragną mieć nieskazitelnie gładkie nogi bez konieczności ciągłego usuwania owłosienia.

Coraz większa grupa osób decyduje się również na usunięcie malunku na ciele, wykonanego w młodzieńczych latach. Jeżeli chodzi o usunięcie tatuażu Warszawa posiada wiele profesjonalnych salonów medycyny estetycznej, w których bez trudu można ten zabieg przeprowadzić za pomocą najnowocześniejszego lasera.

Czy wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej rzeczywiście jest tak popularne? Żeby uzyskać odpowiedź na to pytanie, wystarczy prześledzić znajdujące się w internecie reklamy: depilacja laserowa, usunięcie tatuażu Warszawa, czy usuwanie makijażu permanentnego brwi – takich treści jest ogromna ilość! Czemu laser jest lepszy od chirurgii plastycznej i od środków chemicznych?

Przede wszystkim zabiegi przeprowadzane za pomocą lasera są mniej inwazyjne i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji po zabiegu. Ponadto, w przypadku wykorzystania najnowocześniejszych laserów prawdopodobieństwo pojawienia się jakichkolwiek trwałych zmian po zabiegu jest niemal równe zeru. Po użyciu sprzętu skóra może być zaczerwieniona przez parę godzin czy dni, ale po krótkim czasie nie ma żadnego śladu, przypominającego o wykonanym zabiegu.

Używanie lasera do depilacji, usuwania tatuaży, czy korekty źle zrealizowanego makijażu permanentnego jest uznawane za metodę prawie bezbolesną. W przypadku zastosowania na szczególnie wrażliwe części ciała, wystarczy zaaplikować wcześniej maść znieczulającą.

Zwykle zabiegi przeprowadzane przy użyciu nowoczesnych technologii należy powtórzyć parę razy, aby zyskać zupełną ich skuteczność, a ich cena jest dosyć wysoka, jednak należy być świadomym, że w tym przypadku inwestujemy we własny komfort psychiczny i w dobry wygląd, jest to zatem inwestycja, która się opłaca.
Autorem wpisu jest Gabinet medycyny estetycznej Klinika Miracki