Jak wygląda operacja modyfikacji warg sromowych? Co to jest labioplastyka, jak działa?

kobieta
Bardzo silnie rozwijającą się dziedziną ginekologii estetycznej jest labioplastyka. Polega ona na zmianie kształtu oraz rozmiaru warg sromowych. W wielu sytuacjach, dajmy na to przerośnięcie czy asymetria, wiele pacjentek ma problem na przykład z życiem seksualnym czy zachowaniem higieny osobistej. Najczęściej także powodów estetycznych odgrywa tutaj dużą rolę, więc ten zabieg wykonuje się, aby zmniejszyć wielkość tej części ciała.

para
Autor: withbeautiful
Źródło: http://www.flickr.com
Operacja plastyczna miejsc intymnych u pań to nie jest żaden wymysł, chociaż jeszcze parę lat wstecz panowała tego typu opinia. Niesymetryczne lub za duże wargi sromowe wywołują dyskomfort, ale też ból, uczucie wstydu, wpływają też na brak pewności siebie w kontaktach z partnerami.

Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz więcej (https://apteka.sloneczna24.pl/gargarin-proszek-30-g.html) bardziej precyzyjnych danych dotyczących prezentowanego tutaj tematu. Niewątpliwie jest on bardzo ekscytujący.

Obecnie jest możliwość zrobienia plastyki warg sromowych różnym stopniu. Jeśli chodzi o niewielkie zmiany, to podlegają im części błony śluzowej sromu, które są zniekształcone albo o przesadnie dużych rozmiarach.

Normalnie ten zabieg labioplastyka polega na usunięciu dużej części zbędnej tkanki. Przy sporych zmianach zabieg robiony jest na przykład w przypadku atrofii, co oznacza zanik narządu, chodzi o ostrzykiwanie warg sromowych botoksem. Istnieją dwie metody zrobienia tego zabiegu. Jedną opisuje się jako metoda Trim. Jest łatwa w wykonaniu, to powoduje, iż stosowana jest przez naprawdę wielu chirurgów, którzy specjalizują się w labioplastyce. Duża popularność tej techniki ma związek także z faktem, iż wiele pacjentek oczekuje znacznego zmniejszenia wielkości warg sromowych mniejszych czy pozbycia się ciemniejszych brzegów. Metoda ta polega przede wszystkim na ścięciu oraz wyrównaniu brzegów do oczekiwanego poziomu.

Drugim sposobem jest technika Wedge. Za tym pojęciem stoi klinowa resekcja warg, z większą ilością modyfikacji. Zostawia ona naturalny brzeg oraz pierwotne zabarwienie. Ta metoda jest czasem określana jako “technika V”, a to dlatego, że długość jak i rozmiar warg sromowych mniejszych modyfikowana jest przez wycięcie “klina” dokładnie w kształcie litery V. Najbardziej istotną zaletą powyższej metody jest brak widocznych blizn oraz wyeliminowanie ryzyka dużej wrażliwości w okresie gojenia się rany. Przy tym, przez tą technikę można zniwelować rozmiar warg bez pozbywania się ich naturalnych brzegów. Dzięki temu zachowują one ten naturalny wygląd (labioplastyka ceny).

Niezwykle ciekawią nas Wasze oceny. Czy masz pytania? (https://implantis.com.pl/rtg-zebow-tomografia-3d/) Jeżeli tak, to zachęcamy do pisania. Z przyjemnością odniesiemy się do najmniejszej wiadomości.

/J]