Jak wygląda zabieg mezoterapii – przeczytaj więcej w tym artykule

twarz
Mezoterapia poprawia stan skóry jak też powstrzymuje łysienie. To zabieg, który nie tylko kuruje skórę, lecz także ją odmładza oraz zapobiega poniektórym kłopotom natury estetycznej. Zabiegi te wykorzystywane są w kuracji nerwobóli. Mezoterapia jest także stosowana w zabiegach antycellulitowych.

MezoterapiaMezoterapia – przejdź do strony – Wrocław to wprowadzenie wprost do skóry należytego preparatu mieszczącego substancje odżywcze. Zależnie od problemu są to wyciągi roślinne, oligoelementy, bądź związki glikozaminoglukanów. Po raz pierwszy przeprowadzono ją w tu]1952 roku – wtedy to francuski medyk Michael Pistor chciał z jej pomocą zlikwidować niedosłuch u swojego pacjenta. I chociaż to się nie udało, to jednak zabieg dał obiecujące pokłosia: zredukował ból i szumy uszne. W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku zabiegi owe wykorzystywano w przypadkach przeróżnych innych niedomagań: migren, żylaków, a również w kuracjach dermatologicznych, takich jak kuracja łysienia plackowatego lub łuszczycy. Rozkwit owej metody nastąpił niedawno, wraz z rozkwitem medycyny estetycznej.

Dzisiaj zabieg mezoterapii jest podstawą wielu kuracji i znaleźć go można w ofercie wielu gabinetów. Chociaż nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jednak mogą go realizować tylko medycy – w większości wypadków dermatolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej – sprawdź ofertę gabinetu dermatologii estetycznej we Wrocław. Wymaga bowiem nie tylko zwinnych dłoni jak też precyzji w dawkowaniu preparatu, jaki stosowany jest w konkretnym przypadku, ale również bardzo szczegółowej znajomości budowy skóry.

Co leczy mezoterapia Wrocław? Wspomniane zabiegi stosowane są tak w medycynie konwencjonalnej, jak również estetycznej. Wskazaniem do zabiegów są: nerwobóle, schorzenia degeneracyjne stawów, urazy powstałe na skutek praktykowania sportu. Jednakże mezoterapia – http://www.lusowskizdroj.pl/katalog/kosmetologia/modelowanie-sylwetki/mezoterapia-iglowa/ – kojarzy się głównie z medycyną estetyczną, gdzie wykonywana jest tak do prewencji, jak także leczenia poniektórych zmian skórnych, czy zmniejszenia skutków upływającego czasu. Wskazaniem będą: drobne zmarszczki na dekolcie, blizny potrądzikowe, zwiotczała skóra twarzy, rozstępy, ubytki w owłosieniu.
Jakim sposobem znaleźć gabinet oferujący tego rodzaju zabiegi? Nic trudnego, starczy w wyszukiwarkę wpisać frazę: dermatologia estetyczna Wrocław.