Jak zadbać o swoje włosy, tak aby były piękne ?

kobieta o blond włosach
Piękne włosy są elementem atrakcyjności, wobec tego bezwzględnie zasługują na to, by najlepiej o nie zadbać. Nie jest to jednak zadanie proste, przede wszystkim jeżeli włosy są często prostowane i farbowane chemicznymi środkami.

Niestety, stylizacja może mieć negatywny wpływ na ich stan. Jak w takim razie zatroszczyć się o piękną fryzurę? Przede wszystkim dobrze jest zaopatrzyć się w najlepsze kosmetyki. Podstawą są delikatne szampony, jakie nie niszczą włosów i są o ile to możliwe pozbawione silnych detergentów. Specjaliści zalecają aby spróbować myć włosy szamponami przeznaczonymi dla dzieci. Oczywiście, regularnie należy również używać szamponów dużo silniejszych, w których składzie można odszukać chociażby SLS. Częstotliwość ich wykorzystywania jest uzależniona przede wszystkim od tego, jak wiele kosmetyków z silikonami na co dzień się używa.

Generalnie, najważniejsza zasada wyboru kosmetyków do pielęgnowania kosmyków, to kierowanie się potrzebami włosów – inne produkty sprawdzą się w odniesieniu do kosmyków zniszczonych stylizacją, inne z kolei będą zalecane dla włosów z natury zdrowych, ale przykładowo przetłuszczających się. Warto nauczyć się czytać ich skład oraz szukać w nim naturalnych składników, wówczas będzie się miało pewność skutecznego działania. W dodatku, ogromne znaczenie ma profesjonalne obcięcie włosów, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Popularnością w strzyżeniu damskim cieszą się coraz bardziej maszynki do włosów (np. takie – ), jakie dają możliwość na bezproblemowe cięcie, gwarantując tym samym równą linię. Należy pamiętać, aby włosy zabezpieczać, zwłaszcza jeśli są długie.

Zastosować do tego celu można olej – przykładowo arganowy. Nie można jednakże przesadzać z ilością, jako że może to dać rezultat przetłuszczonych włosów. Na rynku proponowane jest również specjalne serum oraz mgiełki zabezpieczające. Wybór kosmetyków i akcesoriów do włosów jest bardzo bogaty, tym samym na pewno znajdzie się coś stosownego na . Jeżeli jest się miłośniczką kucyków należy pamiętać, by wybierać gumki miękkie, pozbawione metalowych łączeń. Interesującym rozwiązaniem, jeśli lubi się szykowne fryzury, są wypełniacze do koków, jakie świetnie sprawdzają się w przypadku posiadaczek cienkich oraz krótkich kosmyków – produkty te są bardzo tanie.