Jaką odzież lepiej jest zakupić: rodzimych dostawców czy importowaną z Chin ?

Moda z najwyższej półki dla dzieci i młodzieży
Producenci ciuchów nie próżnują. Konkurencja na rynku jest ogromna, toteż rywalizują między sobą o klientów. Każde nadejście nowej pory roku jest okazją do zaprezentowania nowych produktów. Za każdym razem metoda handlu i produkcji wygląda podobnie: producent dostarcza partię produktów, potem przejmuje ją hurtownia, potem handlowcy detaliczni i w reszcie wpada do rąk klientów. Wybór jest ogromny. Oprócz tego od kilku lat obserwujemy przypływ ubrań z Zachodu i Wschodu. Klienci stają w istocie przed niełatwym wyborem. Czy mimo tego lepiejj jest wybrać polskich producentów, czy korzystniej jest sięgnąć po producentów z Chin?

ubrania
Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Jeden i drugi wybór ma zalety i wady. Odzież używana (kliknij tutaj), czy nowa z Państwa Środka, może niewątpliwie kusić dość niską ceną. Dla wielu konsumentów jest to ważny atut. Wynika on z faktu, że w Państwie Środka jest tańsza siła robocza, co zmniejsza koszty produkcji takiej odzieży. Z drugiej strony przyczyną niskiej wartości może być po prostu niska jakość materiału, wykorzystanego do produkcji. Niekiedy jest to nawet materiał zagrażający zdrowiu człowieka. Wynika to z faktu, że czasem importerzy popełniają podstawowy błąd i w czasie negocjacji zbyt mocno akcentują niską cenę towaru. Takie zbijanie ceny chińscy biznesmeni rozumieją jako zgodę na wykorzystywanie bardzo kiepskich materiałów czy także rakotwórczych.

Krajowi przedsiębiorcy robią niewątpliwie dobre produkty. Ich towary odzieżowe nie są w istocie tak bardzo rozchwytywane jak wytwórców z Zachodu, ale wykonanie produktów jest na porównywalnym poziomie -

Nabycie ubrań krajowych producentów jest gwarancją nabycia produktu wykonanego z dobrej jakości materiałów. W Polsce produkcja odzieży jest poddane licznym inspekcjom, których może nie być w Chinach, które nie są państwem przynależnym do Unii Europejskiej. Cena krajowych produktów niewątpliwie jest wyższa niż produktów z Państwa Środka. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, którego wytwórcę lepiej wybrać. Niektórzy wolą niską cenę, inni dobrą jakość. Wybierając niską cenę trzeba niewątpliwie być ostrożnym.