Jakie cechy mają kosmetyki dermatologiczne oraz czym mogą się różnić od tych tradycyjnych?

plastyka twarzy
Czy wiesz, że żeby utrzymać zdrowie można by wykorzystywać w tym celu również specjalne kosmetyki? To preparaty z pogranicza kosmetologii oraz dermatologii, zatem czasem nazywa się je dermokosmetykami lub kosmetykami dermatologicznymi.
Podobnie jak leki są one wytwarzane w sterylnych warunkach przez specjalistów z zakresu chemii, dermatologii oraz kosmetologii.

plastyka twarzy
Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com

Od typowych kosmetyków takie dermokosmetyki odróżniają się przede wszystkim składem. Nie zawierają one tego typu substancji jak barwniki czy środki zapachowe. Mają natomiast właściwości hipoalergiczne, zatem nie wywołują tak zwanych reakcji alergicznych. Zawierają także więcej składników bioaktywnych niż zwyczajne kosmetyki. Ogólnie przedmiot ujmując, tradycyjne kosmetyki posiadają właściwości zapobiegawcze, z kolei dermokosmetyki mają również potwierdzone w czasie mnóstwa testów właściwości terapeutyczne. Zazwyczaj tyczą się one różnorodnych schorzeń skóry, np. jej atopowego zakażenia. Takie kosmetyki – www.beautikon.com/pielegnacja-twarzy.html – dermatologiczne nie zawierają również żadnych konserwantów.
Są z kolei oparte na wodzie termalnej, która stanowi bogate źródło tego typu substancji mineralnych jak selen czy mangan. Warto też wspomnieć, że w zależności od danego preparatu takie dermokosmetyki zawierają znaczne ilości witaminy A, B i C oraz elementów pochodzenia roślinnego (aloes, jeżówka czy też miłorząb japoński). Należałoby również wspomnieć, że kosmetyki dermatologiczne wykazują właściwości przeciwzapalne i odżywiające.

Powoduje to, że są wprost doskonałe dla osób, które mają wrażliwą skórę. Ze względu na wymienione właściwości terapeutyczne, takie kosmetyki można by zakupić w aptece.