Jakie praktyczne akcesoria wziąć na obóz przetrwania?

Nóż, survival
Dzieciaki co raz częściej próbują swoich sił na tak zwanych obozach przetrwania czy też obozach militarnych. Warto zadbać o to, żeby każde dziecko znalazło się na takim obozie pod profesjonalną opieką przygotowanej do tego kadry pedagogicznej. Obozy tego typu organizuje się najczęściej na obszarach sprzyjających wszelkim grom terenowym. Zwykle są to wycieczki w góry lub nad jeziora. Obozy takie mają też różny poziom trudności, który jest dobrany do wieku dzieci.

Mapa i kompas
Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Z reguły są to obozy w formie zabawy, jednak biorąc pod uwagę wojskowy sznyt wycieczki, warto wiedzieć, że musimy się także tutaj liczyć z wysiłkiem fizycznym i wieloma stresującymi sytuacjami. W sytuacji wyjazdów na obozy tego typu organizowane dla starszej młodzieży, możemy się spodziewać zwykle mocniejszego wysiłku, porównywalnego z wojskiem.

Obozy tego rodzaju jednak mogą być bardzo fajnym przeżyciem dla wszystkich, którzy nieco bardziej zainteresowani są sztuką wojenną i militariami. Podczas tego rodzaju wycieczek będziemy mieć możliwość uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Często można też pojeździć na quadach, albo rzucać specjalnymi hukowymi granatami.

Oprócz tego na takiego rodzaju wyjazdach mamy do wykonania jakieś zadanie, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi. Zawsze trzeba się do czegoś takiego dobrze przygotować. Nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Jadąc na obóz przetrwania zabierzmy ze sobą odpowiednie obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli tego wymaga organizator.

Wszelkie dodatki takie jak zapałki, kompas czy nóż będą również niezbędne. Warto przed wyjazdem dowiedzieć się od organizatorów, jakiego typu sprzęt będzie niezbędny. Może nie będzie trzeba kupować wysokiej klasy noża ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski. Można również pomyśleć o odzieży termoaktywnej. Istnieje wiele sklepów typu militaria, gdzie zakupimy szybko masę rzeczy potrzebnych na taką wycieczkę.