Jakie różnorodne przyczyny mogą sprawiać krwawienie dziąseł?

Zęby
Krwawienie dziąseł w wielu przypadkach zdoła pojawiać się podczas dziennego mycia zębów czy też podczas jedzenia pokarmów. Przyczyn krwawienia dziąseł może być masa, wobec tego naturalnie dobrze odnaleźć ową przyczynę i udać się do dobrego profesjonalisty – nie zawsze musi być to stomatolog.

Jedną z przyczyn krwawienia dziąseł zdoła być anemia, to znaczy niedokrwistość, która jest spowodowana brakiem żelaza w organizmie. Zdoła to być spowodowane na przykład niewłaściwym żywieniem, lecz może mieć również poważniejsze przyczyny, na przykład choroby nowotworowe, takie jak choćby białaczka. Bezsprzecznie w wypadku anemii wypada zrealizować konieczne badania u lekarza, jaki po odszukaniu przyczyny pewno zaleci odpowiednie metody leczenia.

Krwawiące dziąsła zdołają być także wywołane cukrzycą, w związku z tym powinno się zbadać poziom cukru w organizmie. Jeśli okaże się on większy aniżeli 125mg% to wskazane jest sporządzić pomocnicze badania, co więcej dbać o higienę jamy ustnej oraz także jeśli zajdzie taka potrzeba – przyjmować stosowne leki przepisane przez doktora specjalistę (przykład implantów stomatologicznych).

Kolejną przyczyną krwawiących dziąseł zdoła być również niedobór pewnych witamin oraz minerałów w organizmie, na przykład witaminy K bądź witaminy C. Wskazane jest więc włączyć do swojej dziennej diety towary, które zawierają owe witaminy, należą do nich między innymi takie towary, jak na przykład soja, szpinak, pomidory bądź owoce cytrusowe, papryka lub kiwi.

Mycie zębów
Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Następną przyczyną, jaka zdoła wywołać krwawiące dziąsła jest przyjmowanie niektórych leków. Czasem podczas stosowania leków czy też antybiotyków krwawienie dziąseł może wystąpić jako niechciany skutek uboczny. Pożądane byłoby w takiej sytuacji skontaktować się z lekarzem – szczególnie jeśli krwawienie dziąseł nie ustępuje – ponieważ możliwe, że przepisze Ci on inne medykamenty czy przekształci wcześniej zaleconą dawkę.

To ledwie parę przyczyn, jakie oddziałują na problemy z dziąsłami, niemniej jednak krwawienie dziąseł może występować jeszcze z wielu innych różnych powodów. Z pewnością jednak jeśli krwawienie dziąseł występuje u Ciebie regularnie powinieneś skontaktować się z lekarzem.